PILATES min | Pilates Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Online Pilates Eğitmenliği Kursu Yorum Yap

Pilates Eğitmenliği ile bu alandaki konular tamamen temelden başlanarak ileri seviyelere götürülür. Pilates, vücut dengesinin korunmasına yardımcı olan ve önemli bir omurga destek işlevine sahip olan çekirdek kaslara odaklanan bir egzersiz programıdır. Online Pilates Eğitmenliği Kursu ile pilates hakkında size yardımcı olacak bazı yollar sunuluyor ve üstesinden nasıl gelebileceğiniz anlatılıyor.

Online Pilates Eğitmenliği Kursu ile ilk başta öğreneceğiniz bazı temel konular vardır. Örneğin;

  • Pilates hareketleri sırtta ve kalçalarda yoğunlaştırılabilir .
  • Omurganın doğal pozisyonunu bulmadan, karın kaslarını sabitleyerek karnı çekerek hareketlere başlamak gereklidir.
  • Egzersizleri yaparken karnı çekmek vücudun dengelenmesine yardımcı olur.
  • Böylece karın kasları aktif olarak çalışmaya başlar.
  • Ayrıca kaburgaların asla dışa açılmaması veya birbirine çok yakın ve içeriye doğru kapanmaması tavsiye edilir.
  • Tüm hareketlerde baş bölgesi sütunu takip etmelidir .
  • Bunun dışında omurganın esnetilmesi , yarım oturma, bir bacakla daire çizme ve bacağın içinden kaldırma en yaygın pilates hareketleri arasında gösterilebilir.

Pilates beden ve zihin için çok faydalı bir egzersiz yöntemidir. Pilatesin faydaları tek tek şu şekilde sıralanabilir; Pilatesin faydalarını görmek için sistemli bir program oluşturmak gerekir. Çünkü Pilates egzersizleri düzenli olarak uygulanırsa vücut daha gergin olacak ve kilo vermek daha kolay olacaktır. Pilates egzersizlerinin amacı vücudun kaslarını çalıştırmaktır. Normalde ihmal ettiğiniz kasların bile güçlendiğini görebilirsiniz. Bu nedenle dengeli ve güçlü bir vücuda sahip olmamak imkansız hale gelir.

Pilates zihinden dikkat gerektiren bir spor olduğu için konsantrasyon ve koordinasyonunuz gelişecektir. Karın kaslarını sıkılaştırmak Pilates’in temelidir. Yüzeysel kasların yanı sıra derin karın kaslarını da çalıştırır ve güçlendirir. Pilates, birçok faydası olan son derece bir fiziksel kondisyon programıdır. En temel avantajı şudur: Yaşam kalitemizi ve konforumuzu arttırır. Bir asırdır hayatın bir parçası olan Pilates’i “hareket, nefes ve dengenin birleşimi” olarak özetleyebiliriz.

Online Pilates Eğitmenliği Kursu bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Online Pilates Eğitmenliği Kursunu ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Pilates Eğitmenliği sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Online Pilates Eğitmenliği Kursu Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0