Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Beslenme Koçluğu Eğitiminin Amacı Yorum Yap

     Beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı, sağlıklı yaşam sürmek isteyen fakat yoğun hayat akışında sağlıklı beslenme planlaması yapamayan kişiler vardır. Bu kişiler ihtiyaçlarını karşılamak için bu plan ve programı yapacak uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bireylerin istek, arzu ve ihtiyaçlarını göz önünde tutarak bu plan ve programlamayı yapan uzmanlara beslenme koçu denir.

Beslenme koçluğu hizmeti alan bireyler kendi damak tatlarından taviz vermeden lezzetten kaçmadan sağlıklı beslenme farkındalığını kazanırlar. Sağlıklı beslenen danışanların kişisel gelişimi ve performansı artacaktır.

Beslenme koçları danışanlarına sağlık yaşam için gerekli doğru beslenme alışkanlıklarını kazandırma görevini üstlenirler. Beslenme koçluğu eğitimi almış beslenme koçları beslenme ilkeleri, enerji ihtiyacı ve günlük enerji hesaplamaları, öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları, menü planlama ile ilgili konularda ve sağlıklı yaşam ve besinler ile ilgili bilgi ve beceri sahip olurlar. Sizde Beslenme Koçu unvanına kavuşmak ve bu alanda kariyer yapmak için Koçnet Akademi sitemizi ziyaret ederek Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılabilir, uzaktan eğitim sistemiyle Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.     

Hayatına yeni bir statü katmak, eğlenceli keyifli bir çalışma sistemi arayan ebeler, doktorlar, psikologlar, hemşireler, diyetisyenler, aile danışmanları, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanları, sağlıklı beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyenler beslenme koçluğu eğitimi sertifika programına katılabilirler.

     Özel okul, hastane, spor merkezleri, sağlık kabinleri ile koçluk ve diyet merkezleri beslenme koçlarına ihtiyacı vardır. Aynı zamanda,, sağlıklı beslenmeyle ilgili faaliyetleri olan kuruluşlarda beslenme koçluğu ihtiyaç ve talepleri karşılayacak mesleki yeterliliğe sahip beslenme koçları çalıştırılmaktadır. Sizde bu alanlarda çalışmak, kariyer planlaması yapmak için hemen Koçnet Akademi yi arayabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi  Sertifika programına katılarak mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler beslenme koçu olarak çalışırlar. Danışanlarına sağlıklı yaşam ve sağlıklı besinler programı uygulayabilirler.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0