Akıl Zeka Oyunları Eğitiminin Faydaları Yorum Yap

     Akıl zeka oyunlarını ile eğlenmek amaçlı oyun oynayan çocukların bu oyunlarla akıl ve zekasını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi hedeflenir. Çocuklar akıl ve zeka oyunları ile var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebilir ve yeni yetenekler kazanabilirler. Akıl zeka oyunlarıyla çocukların IQ seviyeleri, doğru düşünme ve problem çözme becerilerini artırabilir.

Bir çok bilimsel araştırmalarda gösteriyor ki çocukların IQ seviyeleri ve mantıklı düşünme becerileri akıl zeka oyunlarıyla artırabilmektedir. Okulların çocuk gelişimine tek başına yetersiz kalması, çocuklarının kapasitelerini, farklı becerilerini ortaya çıkarmak isteyen ebeveynler için akıl zeka oyunları büyük önem taşımaktadır. Akıl zeka oyunları oynayarak çocuklarıyla vakit geçiren ebeveynler çocuklarının hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka davranış becerilerinin geliştiğini gözlemleyebilirler.

Akıl zeka eğitimi sayesinde anlama ve kavrama becerileri hızlanan çocuklar yüksek beyin performansı ile isabetli kararlar alabilirler. Akıl zeka oyunlarıyla kendini tanıyan çocuklar etkin bir çalışma yöntemi, geleceğe dönük tahmin, her oyunda kendini geliştirme, oto kontrol gibi özelliklere sahip olurlar.

Akıl zeka oyunları iyi bir eğitim yöntemi olmakla birlikte yetenek geliştirici özelliği ile çocukların problem çözme ve analitik düşünme ile neden sonuç ilişkisi becerileri kazandırmaktadır. Her yaşa uygun ebeveynlerin çocuklarıyla oynayabileceği, eğlenebileceği, eğlenirken kendilerini geliştirebileceği, hızlı düşünüp çabuk karar verebilen bireyler olmasını sağlayacak akıl zeka oyunları vardır.

Akıl zeka oyunlarıyla çocuklar;

 • Aktif zeka ve kolay öğrenme
 • Planlı hareket etme
 • Öngörülü
 • Araştırmacı
 • Konsantrasyonu yüksek
 • Çok yönlü düşünme be çözüm üretme
 • Yeteneklerini keşfetme be geliştirme
 • Pes etmeme, yeniden deneme
 • Kuralları anlama, öğrenme, kurallara uyma
 • Sistemli düşünme
 • Boş vakitlerini öğrenmeyle değerlendirme gibi konularda kendilerini geliştirme imkanına sahip olurlar.

Akıl zeka oyunlarının çocuğa sağladı bu faydaların dışında en önemli özelliği çocuğun kötü alışkanlıklar edinmelerine de engel olmaktadır.

Kötü alışkanlıklardan uzak, olaylara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirilebileceğini öğrenen çocuk, toplum için faydalı kişiliği ve karakteri oturmuş bir birey olarak yaşamını idame edecektir.

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0