Cinsel Terapi Sertifikası

Cinsel Terapi Sertifikası Ne İşe Yarar? Yorum Yap

Cinsel Terapist Olmak için Ne Yapmalı ?

Cinsel terapi sertifikası adına cinsel terapist olmak için ne yapmalı sorusu sorulmaktadır. Cinsel terapist olabilmek adına kişilerin cinsel terapi sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Bunun için de cinsel terapi eğitimi alarak hem sertifika sahibi hem de bu alanda mesleki yeterliliği kazanması gerekmektedir. Peki cinsel terapi eğitimi kurslarından amaçlı nelerdir ve cinsel terapi eğitimlerinin amacı cinsellik, cinsel kimlik durumları, cinsel bozukluklar, cinsel gelişim, para filler, cinsel yönelim, cinsel istismar ve cinsel bozuklukları alanı içerisinde yaşanan sorunlar ve tedavisi alanı içerisinde cinsel terapist olarak çalışabilecek ve toplumun bu konuda bilgilendirilmesi alanında görev alacak sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim alması adına katkıda bulunmaktır. Cinsel terapi uygulayıcı sertifika programı psikoloji alanı içerisinde danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini daha iyi bir şekilde sağlamak ve mesleki yeterliliklere tamamlamak adına önemli bir konum içerisinde bulunmaktadır.

 

Cinsel Terapi Sertifikası Kaç Saat Olmalı ?

Peki cinsel terapi sertifikası kaç saat olmalı cinsel terapi sertifikası 60 günlük bir sertifika programı içerisinde verilmektedir bu 60 gün içerisinde 120 saatlik bir sertifika programı dahilinde bulunmaktadır. Cinsel terapi eğitimi 120 saatlik bir program dahilinde kişilere verilmektedir. Peki cinsel terapi eğitimi nedir cinsellik kişiler arası içerisinde özel bir ifade biçimidir insanların yaşamlarında kişisel ve cinsel özgüven duygusu olumlu cinsel duygular cinsel konuşma ve davranış şekli olarak ifade bulunmaktadır. Kişilerin cinsellik algıları ise kişilik özelliklerinden ve içinde bulunmuş oldukları kültürel yapı ve gelişiminden olumlu veya olumsuz yönler doğrultusunda basit bir şekilde etkilenebilmektedir. Toplumları içerisinde cinsellik cinsel fizyoloji anatomi kadın ve erkek cinselliği konuları içerisinde yaygın olan cinsel inançlar cinsel programların gelişimi içerisinde ve ortaya çıkması adına önemli bir etkendir.

 

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Cinsel terapi uygulayıcı eğitimi başvurusu nasıl yapılır cinsel tarafı uygulayıcı eğitimi başvurusu yapmak adına kişilerin eğitim kurumlarına gitmesi ve eğitim kurumları üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra cinsel terapi eğitim başvurularının psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, hemşireler, psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğrencileri, dördüncü sınıf uzman asistan ve pratisyen hekimlerle aile danışmanlığı eğitimi olmuş kişiler cinsel terapi uygulayıcı eğitimine başvuru yapabilmektedir.

Eğitimi incelemek veya başvurmak için: https://kocnetakademi.com/egitim/cinsel-terapi-egitimi-sertifika-programi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0