Cİnsel Terapi Eğitimi Sertifikası

Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası Yorum Yap

Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası Cinsel terapi günümüzde cinsel sorunlarla karşılaşan pek çok çift veya kişi için umut kaynağı olmuştur. Sağlıklı bir cinsel hayat şüphesiz ki; mutlu bir ilişkinin temelidir. Aslında sadece çiftin mutluluğu için değil, kişilerin ayrı ayrı kendilerinin ruhsal ve bedensel sağlığı için de cinsel hayatın yolunda olması önem arz eder. Ancak, işler yolunda gitmediğinde cinsel terapi almak bir zorunluluk haline gelebilir.

Cinsellik, cinsel gelişim, cinsel kimlik, cinsel yönelim, parafililer, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları tedavisi alanında cinsel terapistlerin yetiştirilecektir. Ayrıca toplumun cinsel terapi konularında bilgilendirmesinde görev alacak sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim almasını sağlanacaktır.

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisi olarak tanımlanmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi ile katılımcılar, cinsel sorun ile başvuran bireylere uygun tanısal değerlendirmeyi, klinik önemini, cinsel soruna yönelik bilgilendirme oturumlarını, cinsel sorunlara müdahaleyi, sorunun tedavisi konusunda yönlendirme ve bilgilendirmeleri yapabilmeleri, bireylere yönelik cinsel eğitim programları düzenleme ve yürütmelerini (Bibliyo Terapi) ve cinsel soruna yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve becerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Cinsel terapinin nasıl uygulanacağı, teknikleri alanlarında psikoloji danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini ve mesleki yeterliliklerini tamamlamaları hedeflenmektedir.

 • Cinsel istek Farklılıkları,
 • Vajinismus,
 • Ereksiyon (Sertleşme) Sorunları,
 • Erken Boşalma,
 • Ağrılı Cinsel İlişki gibi cinsel sorunların çözüm yollarını Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası programında bulabileceksiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

 • Hekimler,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik danışmanlar,
 • Sosyal hizmet uzmanları,
 • Hemşireler
 • Aile danışmanlığı eğitim almış olan meslek grupları ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes eğitim programına katılabilir.

Cinsel Terapi uzmanları bireylerin karşılaştığı cinsel sorunların çözümü esnasında uygulayacağı duygusal, bilişsel ve davranışçı terapi yöntemleri ile eşlerin cinsellik, cinsel anatomi ve fizyoloji, kadın ve erkek cinselliği konusunda bilgilendirilmeleri ve bu konuda farkındalıklarının oluşması sağlamaktadır. Ayrıca cinsellik konusunda bilinen yanlışlıklar düzeltilerek çiftin ilişkisinde cinselliğin ön plana geldiği yeni bir iletişim tarzı oluşturmalarına yardımcı olur.

İnsanın yaradılışından beri giderilmesi gereken acil temel ihtiyaçlardan birisi olan Cinsellik kişiler arası iletişimin özel bir ifade biçimidir. Bedensel, psikolojik, sosyal koşullardan etkilenen cinsellik alanında bireylere destek olmak ve aile kavramının bütünlüğünü korumak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Cinsel Terapi Eğitimine hemen katılabilirler.

Eğitime katılan kursiyerler cinsel sorunlara yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve beceri kazandırılmaktadır. Cinsel terapi uygulayıcı sertifikası ile Cinsel Terapi Uzmanı olarak çalışabilmeleri için üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. 

Cinsel Terapist mesleğin temel etik kurallarına uygun olarak açık görüşlü, cinselliğe olumlu bakan, tarafsız, hoşgörülü ,esnek ,yargılamayan, farklılıklara saygılı, kendi değerlerini yansıtmayan, bilgili, güvenilir biri olmalıdır.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0