RESIM ANALIZI min | Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı - Koçnet Akademi

Çocuğun Çizdiği Resmi Yorumlama Yorum Yap

Resim çok iyi bir iletişim yoludur. Kendini sözlü olarak ifade etmek istemeyen kişiler için en iyi yollardan biridir. Özellikle çocuklar fark etmeden yaşadığı olayları çizdiği resimlere aktarırlar. Çocuğun çizdiği resmi yorumlama işi ise analizcinin işidir. Bu bir çocukla görüşme tekniği olup oldukça efektif bir yöntemdir. Bir analizci olmak için ise sıkı bir eğitim programını tamamlayıp sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimi ise tam olarak buna hizmet eden bir eğitim programıdır.

Çocuğun Çizdiği Resmi Yorumlamada Önemli Noktalar

  • İnsan vücudundan eksik uzuvlar bulunması,
  • Bazı organların daha büyük çizilmesi,
  • Cinsel organlar,
  • Büyük çizgiler,
  • Karanlık çizimler çocuğun iç dünyası hakkında önemli bilgiler verir yorumcuya.

Çocuk resmindeki çizgilerle 3 açıdan psikolojik yorum geliştirilmiştir.

  • Büyüklük
  • Abartmalı çizgiler
  • Kişiler

Özellikle çok büyük ve çok küçük çizimler çocuğun iç dünyası hakkında önemli ipuçları verir.

Resim, dünyanın ifadesinin ve çocukların zihinsel yapılarının bir yansımasıdır. Görüntüler analiz edildiğinde çizim yapan çocuk hakkında bilgi verir. Çocuklar çoğu zaman çizdikleri resimle ile annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamanlarda ise babasından kendilerine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddete uğrayan ya da azarlanan ve bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj barındırmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşadığı travmatik olaylar hakkında önemli ipuçları vermeyi amaçlayan etkili bir yöntemdir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resim aracılığı ile hem ruhsal dünyaları ile ilgili bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir sorunlarının olup olmadığını görebiliriz. Çocuğun Çizdiği Resmi Yorumlama esnasında analizci tüm bu hususlara özellikle dikkat etmelidir.

Siz de kişisel gelişiminizi destekleme veya mesleki gelişiminiz için bu programa dahil olabilirsiniz. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi üniversite ile iş birliği içinde hazırlanan ve sertifikası üniversite onaylı olarak verilen bir eğitimdir. Uzun yıllardır bulunduğumuz online eğitim sektöründe Koç Net Akademi olarak sizlere bu eğitimi sunmaktayız. E devlette sorgulanabilir sertifikanız için eğitim danışmanlarımıza ulaşın ve siz de bu programa dahil olun.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0