PILATES min | Pilates Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Online Pilates Eğitmenliği Sertifikası Yorum Yap

Joseph Hubertus Pilatesin bulduğu omurganın ve vücudun düzgünlüğünü sağlayan, tüm kas gruplarını kuvvetlendiren bir egzersiz sistemidir. Sağladığı zihin-beden bağlantısı yoluyla konsantrasyonu artırır. Core zone egzersizleri ile fiziksel kuvvet, denge, esneklik ve koordinasyon sağlar. Sakatlanma riskinde azalma sağlar. Stres kaynaklı boyun ağrılarını, duruş bozukluklarını azaltır ve rehabilitasyon sürecini destekler.  Tüm bu egzersizin bir eğitmen yardımı ile yapılması önerilir. Eğitmen olabilmek için ise sertifikaya ihtiyacınız olacaktır. Online Pilates Eğitmenliği Sertifikası ile eğitmen olabilecek ve seanslarınıza başlayabileceksiniz.

Online Eğitim ile Nasıl Pilates Eğitmeni Olurum ?

Pilates eğitimi üniversite ile işbirliği içinde yapılmaktadır. Online Pilates eğitiminde eğitime ulaşımınız tamamen tablet, telefon veya bilgisayar aracılığı ile olacaktır. Online Pilates eğitiminde teorik ve uygulama videoları, Pilates uygulama kılavuzu ve dokümanları vardır. Bu kaynaklardan yararlanarak Pilates Eğitmenliğini tamamen öğreneceksiniz. Maddi kazanç sağlamak üzere seanslarınıza başlayabileceksiniz. Online Pilates Eğitmenliği Sertifikası ile uygulayıcılık niteliği kazanacaksınız. Uygulama esnasında kullanacağınız tüm tekniklere hakim olacaksınız.

Alacağınız eğitim tamamen mat pilates üzerine olacaktır ve bu alanda tüm konuya hakim hale geleceksiniz. Yurt dışında oldukça yaygın bir egzersiz türü olan pilates ülkemizde de popülerliğini korumaktadır. Spor merkezlerinde, pilates stüdyolarında veya özel spor salonlarında uygulamaları sürmektedir.

Pilatesin Faydaları Nelerdir ?

Sadece beden imajı için uygulansa da Pilates insanları daha bütünsel olarak etkiler. Bir kişinin kendisini daha değerli ve etkili kılabilmesinin ilk şartı sosyalliktir. Pilates seansları sırasında bireylerin sosyalleşmesi, biyolojik kazanımlar ve psikolojik rahatlık, sağlığın üç boyutunun elde edilmesini sağlar.

Son 5 yılda oldukça popüler hale gelen Pilatesin kökeni aslında 20. yüzyılın başlarına kadar uzanmaktadır. Günümüzde vücut sıkılaştırma, duruş düzeltme, kilo verme ve rahatlama amaçlı yapılan pilates, başlangıçta medikal amaçlar ve genel sağlık adına ortaya çıkmış ve sunduğu ilkeler ve egzersizler tüm bunların yanında koruyucu ve önleyici bir etki de yaratmaktadır.

Online Pilates Eğitmenliği Sertifikası için ise Koç Net Akademi’ye ulaşmanız yeterlidir. Üniversite ve e devlet onaylı sertifikamız ile sizlere eğitmenlik imkanı sunmaktayız. Zengin eğitim içeriğimize ve sertifikanız için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Online Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0