Çocuklar İçin Robotik Kodlama Eğitimi Yorum Yap

Çocuklar için robotik kodlama eğitimi son dönemde çokça duyulmaktadır. Çocuğun erken yaşta robotik kodlama tanışmasının önemi anlatılmaktadır. Erken yaşta robotik kodlama eğitimi ile tüketen nesil değil üreten bir nesil olmalarını sağlayacaktır.

Günümüz teknolojisinin hızlı gelişmesiyle birlikte insanoğlunun dijital dünyaya adapte olması büyük önem taşıyor. Sektörler, iş alanları, çalışma ortamları ve bununla beraber şirketlerin de çalışanlarına karşı beklentileri değişiyor. Dijital dünya adı verilen bu dönüşüme ayak uydurmak için ise en önemli nokta temel seviyede bir algoritma mantığına sahip olmaktır. Bu nedenle de robotik ve kodlama eğitimlerine gün geçtikçe ilgi artmakta ve içerik anlamında da altyapılar geliştirilmektedir. Okullarda laboratuvarlar ve atölyeler için büyük yatırımlar yapılmaktadır. 
Artık birçok devlet okulunda ve özel okulda haftanın belli bölümlerinde robotik-kodlama dersleri verdirebilmektedir. Robotik kodlamada ki alt yapının henüz tam olarak oluşturulamamasından dolayı okuldan okula uygulama eğitimleri değişmektedir. Derslerde sunulan kodlama programları ve robotik ekipmanlar da öğrencilere yetersiz gelebilmektedir. Okulların ve özel kurumların bu eğitime ilgileri bu alanda gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. 

Robotik ve Kodlama Eğitimine Hemen Sahip Ol…

Çocuklar İçin Robotik Kodlama Eğitimi çocukların ilgilerini artırmak için evde kendi kendilerine uygulama yapmalarını sağlamak gerekmektedir. Robotik kodlama kitaplarıyla veya İnternetteki sayısız temel kodlama eğitimi video içerikleri çocukların robotik kodlamaya ilgilerini artırabiliriz. Böylece çocukların sınırlarını kaldırması anlamına gelmektedir. 

Temel kodlama eğitimleri öğrencilerin sebep-sonuç ilişkisini iyi kavrayabilmeleri ve bu sayede algoritma mantığını edinebilmeleri için planlanmış eğitimlerdir. Öğrencilerin bilgisayar, uygulama setleri gibi donanımlar da kullanmalarıyla motor becerilerinin de gelişmesine vesile olurlar. Bu eğitimlerin en büyük amacı teknolojiyi tüketen bir toplum yerine teknoloji ile üreten bir toplum yetiştirmektir.

Temel kodlama eğitimlerinde Scratch, mBlock, LEGO Mindstorms, App Inventor gibi görsel arayüzlü “sürükle-bırak” tekniği ile yazılan kodlama programları kullanılmaktadır. Bunun sebebi çocukların harflerle ve rakamlarla boğulması yerine neden-sonuç ilişkisine yoğunlaşmasını ve görsel bir arayüzle bundan keyif almasını sağlamaktadır.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0