çocuk yogası eğitimi sertifikası,

Çocuk Yogası Eğitiminin Faydaları Yorum Yap

Çocuk yogası eğitimi eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusunu pekiştiren hareketler bütünü olan klasik yoga duruşlarının çocuklara uyarlayabilmeyi öğretir. Çocuk yogası aynı yetişkin yogasında olduğu gibi beden, akıl, ruh uyumunu dengelemek ve çocuğun bu denge ile yaşamına devam etmesini sağlamaktır. Yoganın en temel özelliği kaybeden yada kazanan diye bir kavramın asla olmamasıdır. Çocuklara rekabetsiz ve güvenli bir alan sunularak, kendi kişiliklerini ve yaratıcılıklarını ifade etme ortamı sağlanır.

Çocuk yoga çalışmasının en önemli unsurlarında biri eğlencedir. Yoga da bulunan asanaların (temel duruşlar) hayvan, bitki, obje ve doğa isimlerinden alınarak  şarkılar, hikayeler ve oyunlarla birlikte, yaş gruplarına göre çocuk yogası uygulanır. Çocuk yogasında, yetişkin yongasından farklı olarak duruşlarda daha az süreli kalınır ve hareketler birkaç kez tekrarlanır. 

Şehir hayatının stresinden ve yoğun iş temposundan yorulmuş, hem ruhsal, hem de fiziksel açıdan daha sağlıklı bir yaşam isteyen herkes yogaya başvurmaktadır. Aynı zamanda yaşam kalitesini etkileyen tüm olumsuzluklarla baş etmek isteyen birçok insan yogayı tercih etmektedir. Çocuklarının yoga eğitimiyle yetişmesini istemektedirler. Şehir hayatı, sınav stresi, aile beklentileri ve akran baskıları gibi faktörlerle çok küçük yaşta tanışan çocuklarının, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıksız, huzursuz ve dengesiz bir yaşam sürmemeleri için yoga duruşları bedensel, ruhsal ve akılsal açıdan daha mutlu, huzurlu ve sakin birey olmamızı sağlayan yogadan faydalanmaktadırlar.

Erken yaşta başlatılan düzenli yoga çalışmaları, çocukların enerjilerini doğru yöne cevirmelerini sağlamakta, sosyal ve eğitim hayatını da olumlu yönde etkilemektedir. 

Çocuk Yogası Faydaları

Çocuk yogasının faydalarını, zihinsel, fiziksel, ruhsal ve sosyal olmak üzere 4 başlık altında toplayabiliriz.

Zihinsel açıdan, yoga çocuğun öz güven ve motivasyonunun artmasına yardımcı olur, daha kolay ve farklı öğrenme yollarını deneyimlemesini sağlayarak kendini ifade etme becerisini arttırır.

Sosyal açıdan, grup çalışması bilincini, yaratıcılık ve problem çözme yetilerini geliştirir ve sınav kaygısının azalmasına yardımcı olur.

Fiziksel açıdan, iç organları düzenlemesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, esneklik-denge-güç koordinasyonunu artırır. Erken yaşta düzenli olarak yoga yapmaya başlayan çocuklarda ergenliğin daha kolay geçtiği gözlemlenmiştir.

Ruhsal açıdan, çocukta çevreye, bireylere karşı ön yargı, dışlayıcı tutum ve ayrımcılık gibi olumsuz davranışların önlenmesini, maddiyat, marka ve nesne bağımlılıkları konusunda özgürleşmeyi sağlamakradır.

Astım, uykusuzluk ve sindirim problemlerinde yoga faydalı bir yöntemdir. Aynı zamanda hiperaktivite ve dikkat eksikliği olan çocuklar  içinde yoga tercih edilmektedir.

Çocuk Yogası Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0