masal terapisi eğitimi sertifikası

En Uygun Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Masal Terapisi Eğitim çocukların iç dünyasını anlamanın en temel yollarından biridir. Çocuklar anne ve babalarının kendilerine masal atlatmasını o masalın kahramanı yapmayı çok severler. Bizler çocuklarımıza sadece masal anlattığımızı düşünürüz oysa onlar o masala kendilerini koyarlar, masalla duygularını ne hissettiklerini bizlere anlatmaya çalışırlar. Masal Terapisi Eğitimi ile çocuklarla çalışırken onların temel karmaşalarını ifade etme ve çözmeleri için masallar mükemmel araçlardan biridir. Aynı zamanda çocuğun problem çözme sürecine yardımcı olmak adına öyküler oluşturabileceksiniz. Masal terapisinde amaç çocuğun sorunu geçişler ya da koşullarla bağlantılı sıkıntılarını endişelerini ve stresini azaltmayı amaçlamaktadır. En uygun masal terapisi eğitimi sertifika programı ile çocukların kendi iç dünyaları ile yüzleşmesini sağlayacaksınız. Masal Terapisi Sertifikası eğitimi teorik bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra masal terapisi teknikleri ve deneyimsel yöntemleri kullanabilmeyle ilgili tüm becerileri kazandırmayı sağlamaktadır. Teröpatik dille yazılmış masalları okuduktan sonra devamında analizler yapma, çocuklarla yeniden masallar yaratma süreçleri ve bilinen masalları değiştirerek yeni masallar oluşturma gibi kazanımlar hedeflenmektedir.

En uygun masal terapisi eğitimi sertifika programına katılan bireyler çocukların neden masalları bu kadar sevdiğini ve kendilerini masal yoluyla nasıl anlatabildiklerini göreceklerdir. Çocukları anlamak onlar gibi düşünebilmek çok zordur hatta onları anlayamadığımız zamanlar da hırçınlaştıklarını ve kendilerini anlatabilmek için çırpındıklarını da görebiliriz. Tüm bu aksi durumların yaşanmaması için çocukların kedilerini daha iyi ifade edebilmeleri için eğitim alınması ve bunun çocuklara uygulanması çok yarar sağlayacaktır. Özellikle mesleği çocuklarla ilgili olan grupların masal terapisi eğitiminden büyük yarar sağlayacağını söyleyebiliriz. Eğitime katılan kişilerin eğitimi bitirdiklerinde almış oldukları masal terapisi sertifikası ile çocuklara yönelik birçok organizenin içinde yer alabilmektedirler. Kursiyerler almış olduğu masal terapisi sertifikası ile çocuklara daha kolay dokunabileceklerdir.

Masal Terapisi Sertifika Programı İçeriği

 • En uygun masal terapisi nedir?
 • Türk edebiyatında masal
 • Masal terapisi sertifikası programı masal terapisinin amacı
 • Masal terapisi sertifikası programının yöntemleri
 • Terapinin işlevleri
 • Masal terapisi sertifikası programı bilişsel davranışçı masal terapisi
 • Terapiyi sonlandırma
 • Projektif testler giriş
 • Masal terapisi sertifikası programı Masal okuma
 • Örnek okuma
 • Masal terapisi sertifika programı terapi teknikleri

Sizlerde Masal Terapisi Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Masal Terapisi Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Masal Terapisi Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0