oyun terapisi eğitimi sertifikası

En Uygun Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Çocukların olmazsa olması oyun oynamaktır. Tabi ki mesele sadece oyun oynamakla ilgili değil, Oyun Terapisi Eğitimi özel bir uzmanlık alanıdır. Yetişkinler için danışmanlık neyse çocuklar için oyun terapisi odur. Yetişkinlerin sorunları olduğunda, bunu terapistle paylaşmaları onlara yardımcı olur. Çocukların ise kendilerini kelimelerle ifade etme yetenekleri yetişkinlerinki gibi değildir. Bu yüzden canlarını sıkan şeyi söze dökmeleri zordur. Oyun Terapisi Eğitimi çocuklara düşüncelerini, duygularını, ihtiyaç ve arzularını oyunla iletme şansı verir. Eğitimini alarak mesleki yeterliliklerini kazanmış bir Oyun Terapistiyle çocuklar kendilerini ve dünyalarını daha iyi anlamayı, problemlerini çözmek için çalışmayı ve hayatla daha iyi başa çıkabilmek için gerekli beceriler geliştirmeyi öğrenirler.

En uygun oyun terapisi eğitimi sertifika programı ile çocukların duygularını ve yaşadıkları sorunları dışa vurmalarına, çocuğun kendisini etkileyen durumlarla ilgili farkındalığının artmasına yardımcı olur. Oyun terapisinde çocuğun içsel dünyasında yaşadığı yoğun duyguların, çatışmaların oyuncaklara ve oyuna aktarımı gerçekleşir. Çocuğun iç dünyasını rahatlıkla açabilmesi için kendisi için güvenli bir yerde olduğuna inanması gerekir. En uygun oyun terapisi eğitimi sertifika programı ile oyun terapistleri bu noktada çocuğun koşulsuz, olduğu gibi kabul edilerek, büyümesi ve gelişmesi için gerekli ortamı sağlamaktır.

Online Oyun Terapisi Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde oyun terapisi ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Sizlerde Oyun Terapisi Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Oyun Terapisi Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0