masal terapisi egitimi

Masal Terapisi Eğitimi Uzaktan Eğitim Yorum Yap

Masal Terapi Eğitimi Nedir?

Masal terapisi eğitimi adına masal terapisi eğitim programı nedir? Sorusuyla beraber masal terapisi hakkındaki gerekli bilgileri edinmektedir. Kişiler masal terapisi çocuklar için terapötik amaç adına kullanılan çocuk masallarıyla beraber gerçekleştiren bir terapi yöntemidir. Seçilen masalların çocukların ruh sağlığı gelişimini destekleyecek ve tamamlayıcı unsurlar barındıracak bir altyapıya sahip olması gerekmektedir. Diğer oyun terapisi teknikleriyle beraber kullanıldığı takdirde masal terapisi oldukça etkili bir konuma gelmektedir ve bu özelliğim masal terapisini bir üst seviyeye çıkartmaktadır. Masal terapisi sertifika sağlayan kişiler masal terapisinin diğer psikolojik tekniklerinin işe yaramadığı durumlardan yardımcı olacağına ve eğitim davranış düzeltmeyi problemlerin kaynağını bulmak yetiştirme ve karakterlerin gelişimi adına çocuk masallarının kaynaklarına ve içeriğini kullanan bir psikoloji yönü de olduğunu da öğrenmektedir. Masal terapisi eğitimi alan kişiler masal terapisinin tekniklerini öğrenir masalın dünyasına dalar ve çocuklar adına masalın önemini kavrar, kendisine saygısı olan farkındalık bilinci içerisinde olan çocukların yetişmesine de katkı sağlar. Bununla beraber birlikte öğrenilen yöntem ve teknikler ile beraber kişiler çocukların psikolojik travma tik ve davranışsal bozukluklar gibi durumlar içerisinde masal ile fayda sağlamayı da öğrenirler.

 

masal terapisi sertifika egitimi
masal terapisi sertifika egitimi

 

Masal Terapisti Nasıl Olunur?

Peki masal terapisti nasıl olunur? Masal terapisti olmak adına kişilerin ilk olarak terapist olması gerekmektedir. Bu gereklilik doğrultusunda yeni çıkan bir meslek olan masal terapistliği yapabilmektedirler. Masal terapistliği yapmak isteyen kişilerin yapılan masal terapisi sertifika programları içerisine katılarak eğitim almaları ve bu eğitim sonucunda sertifika sahibi olmaları gerekmektedir. Eğitim sonunda almış olacağına sertifikayla beraber kişiler masal terapisti olarak çalışma imkanı bulurlar. Masal terapisti olmak adına kurumların düzenlemiş olduğu masal terapisi eğitim programlarını araştırmanız ve kendiniz adına en kaliteli eğitim programını seçmeniz gerekmektedir.

 

Masal Terapisi Eğitimini Kimler Alabilir?

Masal terapisi eğitimi adına masal terapisi eğitimini kimler alabilir sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişiler masal terapisi eğitimini kimlerin alıp almadığı hakkında bir bilgi sahibi olur ve bu bilgiler doğrultusunda masal tarafı eğitimine başvurma konusundaki kararlılıklarını netleştirir. Peki kimler masa terapisi eğitimi alabilir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Aile danışmanları, Psikologlar, pedagoglar, sosyal hizmet uzmanları, özel eğitim uzmanları, okul öncesi mezunları, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar, kreşte çalışan personel ve bu bölümlerde eğitim gören öğrenciler ve ilgi duyan ebeveynler, psikiyatrlar, sağlıkçılar, rehber öğretmenler, sınıf öğretmenleri, doktorlar masal terapisi eğitim programını alıp sertifika sahibi olabilirler.

 

Eğitimi Satın Almak veya İncelemek İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/masal-terapisi-egitimi-sertifikasi/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0