En Uygun Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Robotik Kodlama Eğitimi robotun türüne bağlı olarak görsel tasarım, dönüşümler, yön, cebir vb. yapabilmenizin yollarını göstermektedir. Robotik kodlama da amaç robotun işiniz hakkında sizlere görsel ve gerçek bildirim vermeyi sağlamaktır. Eğer yapmış olduğunuz kodlama doğru ise sizlere robot doğru bir geri bildirim verir. Ama yanlış bir kod girerseniz ya da en ufak yerde dahi hata yaparsanız size ger bildirimi yanlış olacaktır. Robotlar sizlerin yapmış olduğu kodlar sayesinde sizlerin planladığı bir çerçevede hareket ederler. Bu yüzden kodlama mantığı hem hassasiyet hem de farklılık bekler. Kodlama bireylerin problem çözmesini, bağımsız olarak ve işbirliği içinde çalışmasını ve inisiyatif, organizasyon ve sorumluluk göstermesini gerektirir. Robotik Kodlama Eğitimi aynı zamanda akademik becerileri de öğretir. Aynı zamanda robotik kodlama bireylerin tüm konularda planlama, araştırma, bilgi iletme ve başarıyı değerlendirme becerilerini göstermelerini gerektirir.

En uygun robotik kodlama eğitiminde bireyler robotik üzerinden kod yazmayı, bireyleri stem alanlarına kodlama ve programlama ile dahil etmenin en iyi yollarından biridir. Robotik kodlama bireylere problem çözme, ekip duygusu ile iş birliği yolu ile azim becerileri kazandırmaktadır. En uygun robotik kodlama eğitimi ile bireyler pratik düşünme becerileri kazanmayı, odaklanabilmeyi ve hayal gücünü geliştirmeyi sağlamaktadır. Robotik kodlama sertifika programı ile kodlama mantığına erişip robot tasarlama aşamasına geçmektedirler. Robotik kodlama bireylerin görev tamamlanana ve robotun hareketleri başlangıçta amaçlandığı gerçekleştirilinceye kadar deneme yanılma yolu ile düşünmelerini gerçek bir şekilde görmelerini sağlar. Robotik Kodlama Eğitimine hızla artan talep doğrultusunda bu alana duyulan merak ve ilgi de artmaktadır. Eğitim kurumlarının programlarına aldığı robotik kodlama bu alanda eğitmen yetişmesinin de önünü açmış olmaktadır.

Robotik Kodlama İstihdam Alanları

  • Tüm özel okullarda robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz
  • Halk eğitim merkezlerinde robotik kodlama kursu açabilirsiniz
  • MEB de öğretmenlik yapan bireyler kendi okullarında egzersiz açabilirler
  • Çocukların gelişimlerine destek çıkan çocuk atölyelerinde robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz
  • Satranç merkezlerinde çalışabilirsiniz
  • Robotik kodlama dersi veren merkezlerde çalışabilirsiniz
  • Çocuklarını dijital ortamlardan bağını kaliteli bir zaman geçirmek isteyen ebeveynler için en uygun eğitim programıdır.

Robotik Kodlama Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0