uygulamalı davranışçı terapi eğitimi sertifikası

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi düşünce ve davranış şekillerinin değiştirerek problemlerinizi kontrol etmenizi ve çözmenize yardımcı olabilecek konuşma terapisidir. BDT kişinin duygularını ve düşünce şekillerini, hislerinin ve eylemlerinin birbirine bağlı olduğu ve olumsuz düşüncelerin bir döngü içerisinde tutabileceği kavramına dayanır. BDT eğitimi kişinin problemleri ile daha kolay başa çıkabilmesini ve kalıcı çözümler üretebilmesini sağlamaktadır. Sizlere negatif düşüncelerin değiştirilmesinde yardımcı olacak bir terapi tekniğidir. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi geçmiş sorunlara değil mevcut sorunlara odaklanır ve zihninizi geliştirmek için pratik yollar arar.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim programına dahil olarak kendinizi bu alanda yetiştirebilirsiniz. Dünyada sıkça kullanılan terapi tekniklerinden biri olan BDT ülkemizde de hızla kullanılmaya ve bu dalda eğitim programları oluşturulmaya başlanmıştır. BDT eğitimine katılan kursiyerlerimiz geniş bir eğitim içeriğine ve bu alanda nasıl ilerlemesi gerektiği gibi birçok konulara vakıf olacaklardır. Aynı zamanda farklı zihinsel sağlık problemlerinin tedavisinde de etkili bir yolu olduğu görülmüştür.

Eğitime dahil olan kursiyerlerimiz BDT’nin sorun alanlarının uygulanması ile ilgili kapsamlı bir anlayış kazandıracak eğitim programıdır. Kursiyerlerimiz almış oldukları eğitim sonunda terapist unvanına sahip olmaktadırlar. Genel olarak eğitim içeriği psikopatoloji, bilişsel ve davranışçı psikoterapi ile gerekli bilgi ve anlayışının kazanılmasını sağlamaya yöneliktir. Eğitimini online şeklinde alacak olan kursiyerlerimiz kendilerinin belirlemiş oldukları zamanda eğitimlerine giriş yapabileceklerdir. Süre kontrolünün tamamen kursiyerlere bağlı olan bir eğitim programı olması ile birlikte diledikleri zaman eğitim videolarına ulaşabileceklerdir.  Eğitimini bitiren kursiyerlerimize sertifikaları kargo yolu ile teslimi sağlanmaktadır.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı Faydaları

  • BDT eğitimi ile kursiyerler çalışmış oldukları alandan kendilerini geliştirebilmekte ve farklı bir teknik kullanmayı öğrenmektedirler.
  • İnsanların ruhsal ve davranışçı problemlerin kalıcı çözümlerini öğrenerek danışanlarına daha büyük destek olabilmektedirler.
  • Dünyada psikoloji alanında sıkça kullanılan tekniği öğrenerek kendi ülkelerinde kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır.
  • Danışanlarına farklı bir teknik ile yardım olmaları sağlanır.
  • BDT eğitimi ile detaylı bir içeriğe sahip olunarak bu bilginizi arttırabilirsiniz.
  • İnsanların ruhsal ve davranışsal problemlerinin nedenlerini ve çözümünü öğrenirler.
  • Eğitim sonunda aldıkları sertifika ile terapist unvanına sahip olarak hizmet verebilmektedirler.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir