Hasta Kayıt Kabul Personeli Ne Yapar? Yorum Yap

Hasta Kayıt Kabul Elemanı diğer adıyla Tıbbi Sekreterlik, hepimizin hastahaneler de karşılaştığı, kargaşanın içinde olan ama sürekli gülümseyen ve problem çözmeye çalışan kişiler olarak aklımız da kalmıştır. Tabi bu sadece bizlerin dışarıdan görüldüğü şeklidir. Şimdi sizlere bu pozisyonda çalışan arkadaşların ne kadar fazla görevi olduğundan ve ne kadar önemli  bir sorumluluk aldıkların dan bahsedeceğiz.

Hasta kayıt kabul elemanı, hastanın randevu alması ile birlikte serüveni başlamıştır. Randevu saatin de doktorun ameliyatı var mı? öncesinde takip ettiği ve o gün gelecek hastası var mı? o gün doktorun sağlık durumu iyi mi 🙂 gibi bir çok konuyu takip etmesi gerekir. Hasta randevusuna geldi ve muayene süreci başladı.

Muayene sırasında doktorun aldığı tüm notların sisteme kayıt edilmesi, reçetelerin yazılması ve bir sonra ki kontrol tarihinin belirlenmesi takip eder. Ayrıca hastanın genel psikolojisi, hasta yakınlarının psikolojilerinin takibinin yapılması hasta kayıt kabul elemanın işidir. 

Genel itibari ile hasta doktora gelmiştir, hastane de yaklaşık 1 saat zaman geçirmiştir ve bunun sadece 10 dk doktor ile beraber geçmiştir. Kalan 50 dk sı farkında olmadan hasta kayıt kabul personeli ile geçmiştir. Bu yüzden bu pozisyondan çalışan arkadaşlarımızın pratik zekalı, sonuç odaklı, sorunlar ile başa çıkabilen, hızlı hareket edebilen kişiler olması çok önemlidir.

Bizler de bu eğitimde bu anlatılan konuların tamamının üzerinden geçerek sizleri en doğru şekilde iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz. Sizler de bu eğitime katılmak için bizlere 0530 354 96 66 numaraları telefondan ulaşabilir, yada aşağıda yer alan linkten satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

keyifli eğitimler dileriz…

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0