Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

     Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi hizmetleri, yaşlı nüfus oranının yüksek olmasından dolayı gelişmiş ülkelerde sistem altyapısı profesyonelce hazırlanmıştır. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde de benzer çalışmalar başlatılmış ve hızlı bir şekilde yol alınmaktadır.

Tabi ki bu çalışma da en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Maalesef bir çok meslek dalından yaşanan sorun hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde de yaşanmaktadır. Hem bakanlık hem sağlık sektörü, bu anlamda ciddi yatırımlar ve eğitim imkanları sunmaya başlamış ve hasta ve yaşlı bakım teknik elemanı yeni doğan bir meslek haline gelmiştir.

Özellikle son yıllar da nitelikli Hasta ve Yaşlı Bakım Elamanı yetiştirmek adına üniversiteler iş birliği ile eğitim imkanları sunulmakta ve bu alanda deneyimler kazandırılmaktadır. Şuan özel ve kamu da çok ciddi istihdam sağlanmasına rağmen, tahmin edilen personel sayısının yarısına dahi ulaşılamamıştır. Bu yüzden bu mesleğin zirve de kalmasını uzun bir dönem konuşacağımıza inanıyoruz. Şuan ülkemiz de 5,000 civarında hasta ve yaşlı bakım merkezleri bulunduğu bilinmekte ve her geçen dönem yenilerinin açıldığını duymaktayız. Hatta yine Türkiye genelinde Belediye kadrolarında yaşlılarımıza evinde hizmet kapsamında memur olarak çalıştırılmak üzere hasta ve yaşlı bakım teknik elemanları alınmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Teknik Elemanları

Hasta ve yaşlı bakım elemanları, hastanın ve yaşlanın sadece genel temizliği ile ilgilenmez. Ayrıca onlar ile birlikte keyifli zaman geçirmelerini sağlayan sosyal arkadaşları, hemşireleri ve bir nevi hayat koçluğu görevi üstlenmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman bile işin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu görmek mümkündür.

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifika Programı sonunda, üniversite onaylı sertifikaya sahip olacaksınız ve teknik eleman unvanı kazanacaksınız. Bu sertifika ile mesleğin detaylarını, mesleki zorunlulukları ve bir kurumda nasıl başarılı olabileceğinize dair önemli bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız. Bu eğitimin sonunda gerçekten kendinizi hazır hissedecek ve bu zamana kadar eğitim verdiğimiz 100 lerce kişinin tecrübesine sahip olacaksınız. 

Hasta ve Yaşli Bakim Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0