Kantin İşletmeciliği Sertifikası

Kantin İşletmeciliği Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Kantin İşletmeciliği Sertifikası programı, kurumlarda kantin işletmeciliği yapabilmek için gereklidir. Yapılan denetimler sonunda çok sayıda yasal mevzuata ve Hijyen Yönetmeliği’ne aykırı işletme tespit edilmiştir. O sebeple de kantin açmadan önce bu belge alınmalıdır.

Kantinler özel kurumlarda ya da kamu kurumlarında insanların yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayan ticari işletmelerdir. Bu işletmelerin doğru bir şekilde temizlenmesi, hijyenine ve bakımına dikkat edilmesi, hazırlanan yiyeceklerin temiz olması önemlidir. Kantin işletmeciliği eğitimi ile hijyenden gıdaların uygun saklama koşullarında bekletilmesine kadar çok farklı konularda da eğitim alırsınız. İnsan sağlığını tehdit eden ya da hastalıkların yayılma ihtimalini artıran etkenleri ortadan kaldırmak için kantin işletmeciliği belgesi alınmalıdır. Yasal mevzuat çerçevesinde bakıldığında hazır gıdaların hazırlanışından servis edilmesine kadar tüm aşamalarda kantin işletmeciliği eğitimi zorunlu kılınmıştır. İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde hijyen kurallarına uygun olarak kantin işletilmesi mümkündür. İşlenmiş hazır gıdaların uygun hazırlanma koşulları konusunda da eğitim verilir.
Okul Kantin İşletme Belgesi Nasıl Alınır?
Okul kantin işletme belgesi olarak da bilinen kantin işletmeciliği sertifikası, okullarda kantin ve yeme içme yeri açmak için gereklidir. Okul kantin işletme belgesi nasıl alınır diye merak edebilirsiniz. Okul kantin işletme belgesi alabileceğiniz kurumlardan olan Koç Net Akademi size kaliteli eğitim verir. Okul kantin işletme belgesi bu eğitim merkezinden alındığında üniversite onaylı kantin işletmeciliği sertifikası olarak alınır. 17 yaşını bitirmiş kişiler bu eğitimi alarak kantin işletmesi açabilir.
Kantin İşletme Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?
Kantin işletme belgesi almak için gerekli eğitimlerin başında kantin işletmeciliği eğitimi sertifika programı gelir. Farklı eğitim merkezlerinin müfredatı ve eğitim programı vardır. Koç Net Akademi kaliteli kantin işletme belgesi eğitimi verir. Kantin işletme belgesi ne kadar sürede alınır diye merak edebilirsiniz. Bu belge Koç Net Akademi tarafından 40 saatlik eğitim süresi boyunca 1 ay içerisinde alınabilir. Kantin işletme belgesi ne kadar sürede alınır konusuna odaklanmak yerine gerekli girişimleri yaptığınızda uzaktan eğitimle de kısa sürede bu sertifikayı almanız mümkündür. Size verilecek Anlaşmalı Üniversite onaylı kantin işletmeciliği belgesi tarafınıza kargolanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0