kum terapisi (sandplay) sertifikası

Kum Terapisi (Sandplay) Sertifikası Yorum Yap

Kum terapisi (sandplay) sertifikası bir tür terapi ya da ruhsal tespit programıdır. Kum terapisi ile özellikle çocuklarda ve yetişkinlerde duyguların dışa vurulması ve psikolojik problemlerin tedavi edilmesi mümkündür. Kumun akışkan ve ince taneli yapısı duygusal olarak kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Kum terapisi eğitimi ile kariyerinizde başarılı olacağınız sertifika programlarında birini almış olursunuz. Kum terapisi sertifikası ile çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde ruhsal problemlerin tespiti de mümkündür. Terapist olmadan kumda vakit geçiren kişi gözlemlenerek tespit yapılır. Kum terapisinde seçilen oyuncaklar, kumun getirildiği şekil ve kumda oynarken sarf edilen kelimelerden yola çıkılır. Sandplay sertifikası Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak üniversite ile işbirliği yapan eğitim merkezlerinden alınabilir.

Kum Terapisi (Sandplay) Sertifikası Eğitimi Nedir?

Kum terapisi (sandplay) sertifikası nedir diye merak edebilirsiniz. Kum terapisi eğitimi, kum ve bazı küçük oyuncaklardan yararlanılarak kişilerin kendini ifade edebilmesini sağlamaktır. 8 yaşından büyük kişilerde kullanılması daha etkili sonuç verir. Bilinçaltında saklı duran duyguların dışavurumunu kum terapisi ile sağlayabilirsiniz. Kumun akışkanlığı ve samimiyeti çağrıştıran yapısı kum ile vakit geçirenlerde duygu şeffaflığı sağlar.  Bu sayede kum terapisi yapan terapist, kişi hakkında önemli tespitler yapabilir.

En İyi Kum Terapisi Eğitimi Nereden Alınır?

Kum terapisi eğitimi veren bir çok kurum olmasına rağmen Koç Net Akademi eğitim merkezinin verdiği kum terapisi eğitimi kalitelidir. Çünkü Koç Net Akademi tarafından verilen kum terapisi eğitimi sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı kum terapisi uygulayıcı sertifikası verilir. Kum terapisi uygulayıcısı sertifikası ile;

  1. Danışmanlık merkezlerinde
  2. Okullarda
  3. Eğitim merkezlerinde
  4. Psikiyatri merkezlerinde
  5. Hastanelerde
  6. Kum terapisti

olarak çalışabilirsiniz. Kum terapisi eğitimi kimler alabilir diye merak ediyorsanız;

  • Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  • Sosyologlar
  • Çocuk gelişimi bölümü mezunları

bu eğitimle farklı alanlarda kum ile terapi yapması mümkündür. Kum terapisi eğitimi Koç Net Akademi’de 80 saatlik ve 1 ay süreli uzaktan eğitim şeklinde verilir. Üniversite ile birlikte hazırlanan eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı kum terapisi sertifikası alırsınız. Bu sertifika e devlet sisteminden görülebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi