masal terapisi eğitimi sertifikası

Masal Terapisi Eğitimi Kazanımları 2

Masal Terapisi Eğitimi ile çocukların masallar ve hikayeler ile kendilerini rahatça ifade etmelerini sağlayan, ihtiyaçlarını dile getirmelerini sağlayacak masal terapistleri yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Masal Terapisi, çocukların karşılaşabileceği davranışsal, duygusal, fiziksel ve düşünsel sorunların masalla aşılmasını sağlayan önemli bir yöntemdir. Masal Terapisi, yetişkinler ve çocuklar için terapötik amaçla kullanılan ve çokça talep gören bir yöntemdir. Masal Terapisi, çocuk gelişiminde ve eğitiminde, yetiştirme, davranışlarını düzeltme, karakterin gelişimini sağlama, çocuğun problemlerinin kaynağını bulma amacıyla, çocuk masallarının kaynaklarını ve içeriğini kullanan bir psikoloji yöntemidir. Masal Terapisi, çocuğun kendini iyi hissetmesini sağlar, duygudaşlık duygusunu geliştirir, başkalarının duygularına ve fikirlerine saygılı olmayı öğretir. Masal Terapisi ile çocuğun öz güveni de artarak gelişmiş olur. Çocuk ile aile arasındaki bağ güçlenir.

Masallar, çocukların hayal güçlerine ve bilinçaltına etki ettiği için, Masal Terapisinde çocukların problemlerine uygun seçilen masallar, sorunlarının çözülmesinde son derece etkili olmaktadır. Masal Terapisi Yönteminde de her masalın içinde bir mesaj bulunur. Böylece bu yöntem sayesinde çocuklar bilinç altlarına verilmek istenen doğru mesajları almış olurlar.

Masal Terapisi Eğitiminin Önemi

Çocuklar, kendilerini kelimelerle yetişkinler kadar rahat ifade edemezler. Bu durum bazı sorunlara sebep olabileceği gibi çocuğun gelişiminin de önünde büyük engeldir. Masal Terapisi Yöntemi ile çocuklar kelimelerle kendini ifade etmeye çalışmak yerine, masalları ve materyalleri kullanarak kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında çözemediği ve baş edemediği sorunları çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını düzeltmeyi öğrenir.

Masal Terapisi Eğitimi ile Masal Terapisinin ne olduğu, kimlere uygulanabileceği, yöntemleri ve işlevleri öğrenirsiniz. Masal Terapisinin süreci ve süresi, çocukların gelişimine etki eden terapötik yöntemler ve masallar ile aile ve çocuk arasındaki çatışmaların çözümünde nasıl kullanılacağı öğrenilecektir.

Çocukla duygudaşlık kurma becerilerini geliştiren bu eğitim sayesinde etkili ve sağlıklı iletişim kurma, sorunların erken ve hızlı tespiti ve masalla çözüm yolları, çocuğun yaşadığı travmaların etkisini azaltma, öz güven duygusunu geliştirme, aile bağlarını güçlendirme, çocuğun potansiyelini keşfetmesini sağlama gibi becerileri de gelişecektir.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

2 Comments

  1. Harika bir eğitim, danışmanların yönlendirmesi de çok iyiydi her şey için çok teşekkür ederim

    Atıf Korkulu
    1. Rica ederiz Atıf Bey, danışmanlarımız her zaman sizlerin yanındadır

      Koçnet Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0