masal terapisi eğitimi sertifikası

Masal Terapisi Eğitimi Faydaları Nelerdir? 2

Masal Terapisi Eğitimi ile sözlü anlatım geleneğinin en yalın öğesi masalın gücünü keşfedersiniz. Sözlü kültürle tanışmak masalla mümkündür. Masal anlatırken, masalın imajlarını sesimizi, sözümüzü, bedenimizi ve sessizliği kullanarak boşluğa çizeriz. 

Masal Terapisi Eğitimi ve masal anlatıcılığı, binlerce yıllık bir tecrübenin yoğurduğu en eski eğitsel modelleme sistemlerinden biridir. Masal aracılığı ile çocuk ve yetişkinlerin; kendilerini, duygularını ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan metoda “Masal Terapisi” denir.

Masal Terapi eğitimi; bireyler ve çocuklar için terapötik bir yöntemdir. Bu yöntem, bilişsel ve deneysel yöntemlerle zenginleştirilmiştir. Masal terapisi, bireylerin bilişsel ve sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini ortaya koymalarını amaçlar.

Masal Terapisi Eğitimi Faydaları 

Çocuklar, doğrudan söyleyemedikleri ya da anlamlandıramadıkları bir olguyu, benzeterek, eşleştirerek ya da değiştirerek öykü ve masalların içinde kullanabilirler. Bunlar bir çeşit “yansıtma” davranışı olarak değerlendirilir ve yorumlanması oldukça zahmetli bir süreçtir. Bunu yalnızca iyi eğitim almış bir masal terapisti yapabilir. Koçnet Akademi olarak uzman masal terapistleri yetiştirme arzusundayız.

Masal terapisti,

  • Çocuğun iç dünyasına yakınlaşarak 
  • Sıralı bir şekilde verdiği kodları çözerek, 
  • Masalların temel ögelerini kodlamaya hakim olarak ve bu verileri çocuğun lehine kullanarak sorunun tespiti ve çözümünde etkin bir rol oynayabilir.

Konuşma bozukluklarına, depresyona, anksiyeteye, öğrenme güçlüğüne, dikkat eksikliğine, hiperaktiviteye, ailede yaşanan çatışmaya, boşanma ya da ayrılık durumlarına masal terapisi uygulanabilmektedir. Ayrıca duygusal, fiziksel ya da cinsel tacize uğramış çocuklara, evlat edinilmiş çocuklara,
Sevilen birinin ölümü ya da hastalığı ile uğraşan bireylere, çocuklara,  aile içi şiddet gören çocuklara, görmüş yetişkinlere, kronik hastalık ile uğraşan çocuklara, dikkat eksikliği tanısı almış çocuklara, öfke kontrol bozukluğu olan çocuklara masal terapisi uygulanır.

Üniversite onayından geçmiş 120 saatlik müfredata sahip masal terapisi eğitimine Koçnet Akademi sitemize girerek sahip olabilirsiniz. Masal Terapisi Eğitimine katılarak masl terapisi konusunda uzmanlaşabilir ve bu alanda kariyer yapabilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

 

2 Comments

  1. Masal terapisi eğitimi çocuklar için uygulanmış mükemmel bir eğitim bir eğitimci olarak çocuklara iyi bir şeyler katmak istiyorsanız mutlaka masal terapisi eğitimini öneririm

    1. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz Deniz Hanım

      Koçnet Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0