NEFES min | Nefes Koçluğu - Koçnet Akademi

Nefes Koçluğu Yorum Yap

Nefes akciğerlere çekilen, akciğerlerden atılan hava veya ciğerlere hava alıp verme durumudur. Her insanın kendine özgü nefes alma alışkanlığı vardır adeta bir parmak izi gibi insandan insana farklılık gösterir. Yaşadığımız olaylar karşısında çeşitli duygulara gireriz ve duygular nefes alma verme şeklimizi etkiler. Zamanla bu duygular yoğunlaştıkça, gündelik yaşamımızda stresli gergin, kaygılı ve endişeli oldukça nefes alıp verme şeklimiz yeme içme alışkanlığı gibi bir nefes alışkanlığına dönüşür. Bu da hayatımızı negatif yönde etkiler. Bu tarz durumlarda ise bir koçtan yardım almanız gerekebilir. Nefes Koçluğu ise bu alanda sizlere oldukça yarar sağlayacaktır.

Genelde hatalı nefes alma alışkanlığını 2 yaşından sonra bilincimiz gelişmeye başladıkça edinmeye başlarız. Doğru nefes almak bizi rahatlatıp hayat kalitemizi arttırırken, hatalı nefes alımı bedende bazı tıkanıklıklara yol açarak; sağlığımızdan mesleki başarımıza kadar pek çok alanı kötü etkiler. Doğru nefes alma tekniklerini ise bir Nefes Koçundan öğrenebiliriz. Nefes Koçları ise Nefes Koçluğu Eğitimini tamamlamış ve sertifika sahibi kişilerdir. Aynı zamanda sertifika ile bunu meslek olarak da yapabilirken kişisel gelişiminize de katkı sağlamış olursunuz.

Nefes Koçunun danışanlarına yardımcı olabilmek için uyguladığı bazı yöntemler ve aşamalar vardır. Nefes Koçu, öncelikle bir ilk görüşme yaparak, danışanın hayatında yoluna gitmeyen noktaları bulmaya çalışır ve buna göre koçluk yöntemini belirler. Bu alanda yaşam koçluğundan da destek alınması daha iyi sonuçlar verir. Danışanın nefes alışkanlığını analiz edilip hatalı noktaları bulunur ve müdahalede bulunulur.

Nefes koçluğunu en sağlıklı uygulama yöntemi, birebir yapılacak çalışma yöntemidir.  Çalışma esnasında bir mata uzanan danışana, ara vermeden bağlantılı nefes alıp verdirilerek, vücutta nefesin ulaşmadığı noktalara ulaşması sağlanır.

Nefes Koçluğu’nun Sağlayacağı Faydalar

Doğru nefes alıp vermeyi öğrenmenin bize sağladığı en önemli faydalar:

  • Duygusal rahatlama
  • Fiziksel Rahatlama
  • Ruhsal rahatlama
  • Yaşam kalitesinin artması
  • Vücuda giren oksijenin artması
  • Stres ve anksiyeteyi gidermek
  • Dinginleşmek ve huzurlu olmak
  • Vücuttaki negatifliklerden kurtulmak
  • Odaklanmayı ve konsantrasyonu arttırmak
  • Yaşamdan keyif almayı sağlamak

Nefes Koçluğu Eğitimi bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Nefes Koçluğu Eğitimini ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Nefes Koçluğu Eğitimi sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0