oyun terapisi eğitimi sertifikası

Oyun Terapisi Eğitimi Hakkında Genel Bilgi Yorum Yap

    Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika proğramı çocukların oyun yada oyuncaklarla kendini ifade etmesi, uyumlu mutlu bireyler olarak yaşamasını hedefleyen gelişimsel bir terapidir. Çocuklar oyun oynamayı ve oyuncakları severler. Oyun terapisi eğitimi alan terapistler çocuklara oyuncak çeşitliliği ve güvenli ortam sunarlar. Çocukların oyun ve oyuncak tercihlerinde gösterdiği davranışları, söylemleri ve tepkileri terapistler yorumlayarak çocukların anlatmak isteği mesajı alırlar. Buna göre onları tanımaya onlarla iletişim kurarak olumsuz davranışlarını değiştirmelerine, sorunlarını çözmelerine yardımcı olurlar.
Terapistle etkileşime giren çocukların deneyim ve duygularını ifade etme, anlama kabiliyeti artma göstergeleri de bize oyun terapisinin iyileştirici özelliğini ispatlamaktadır. 

     Oyun terapisi eğitimi sertifikası almış terapistler çocuklara yaşadıkları dünyayı öğrenmelerine, duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine, zihinsel, fiziksel, sosyal becerilerini geliştirmelerine,yaşadıklarını anlamalarına, sorunlarını çözme yollarını keşfetmelerine yardımcı olurlar. 

Oyun Terapisi eğitiminde  terapistler  çocukların iç dünyalarını kolaylıkla  yansıtmaları için genellikle oyuncakları kolay ulaşabildikleri  hayatlarında sürekli var olan  nesnelerden seçerler. Bu nesneleri mutfak malzemeleri, tamir aletleri, müzik aletleri, oyuncaklar, kukla, pelüş, oyun hamuru v.b şekilde sıralayabiliriz. Çocukların bu nesnelere bakışları ve tepkileri terapist için en önemli veridir. 

Oyun terapisi eğitimi ile çocuğun saldırgan davranışları, kaygı ve korkuları, çekingenlikleri, özgüven ve sosyal beceri sorunları, uyku yemek ve tuvalet sorunlarının neyden kaynaklandığını tespit ederek uygulayacağı çözümler konularında terapistin kendini geliştirmesi sağlanması hedeflenir.

     Sonuç olarak Oyun Terapisi Eğitimi ile çocukların;

  • Duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri ile zihinsel ve sosyal gelişimleri artar.
  • Sorumluluklarını yerine getirme becerileri ile öz güvenleri artar.
  • Sorunlarla mücadele etme becerileri ile çözüm üretme becerileri artar.

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0