oyun terapisi uygulayıcı eğitimi

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Hakkında

Oyun terapisi sertifika programı, çocuklarla iletişim kurmak için alınacak eğitimlerdendir. Çocuklara danışmanlık veren ve çocuklarla çalışan kişiler alacakları oyun terapisi uygulayıcı sertifikası ile oyun terapisi yapabilir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi sertifika programının asıl amacı çocukların dışa vuramadığı duyguları ve düşünceleri aktarabilmesini sağlamaktır. Çocuklarla güçlü bağ kurmak ve duygularını, kişisel problemlerini dışarıya vurmasını sağlamak için oyun terapisi uygulayıcı eğitimini almak gerekir. Oyun terapisi yöntemi ile çocuklar oyunun içerisinde duygularını ifade etmeye ve yetişkinlerle iletişim kurmaya alışır. Çocuk terapisi uygulayıcı eğitim ve sertifika programı sonunda alacağınız oyun terapisi uygulayıcı eğitim ve sertifikası ile danışmanlık merkezlerinde hizmet verebilirsiniz.

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Nedir?

Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi nedir diye merak edebilirsiniz. Çocukların kendilerini en iyi ifade edebildiği yer oyundur. Oyun sayesinde duygularını, düşüncelerini, yaşadıklarını, maruz kaldığı olumsuz durumları ifade edip anlatabilir. İstismara uğramış, şiddet gören, aile içerisinde mutsuz olan ya da kişilik bozukluğu olan çocuklarda oyun terapisi yöntemi ile yaşadıklarını anlatması sağlanır. Bu sayede çocukların ileride kişiliklerinde kalıcı hasar oluşmaması ve bu hasarların tedavi edilmesi konusunda önlem alınabilir. Oyun terapisti olmak için oyun terapisi uygulayıcı eğitim ve sertifikasını almak gerekir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitiminin sonunda size Koç Net Akademi tarafından Anlaşmalı Üniversite onaylı oyun terapisi uygulayıcı sertifikası verilir. Bu sertifika sayesinde;

  1. Kurumlarda
  2. Danışmanlık merkezlerinde
  3. Okullarda
  4. Okul öncesi eğitim kurumlarında

oyun terapisti olarak hizmet verebilirsiniz. Özellikle aile içi şiddete maruz kalan çocuklarda görülen problemleri oyun terapisi yöntemi ile ortaya çıkarıp bu konuda önlem alabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimden Alınır?

Oyun terapisi eğitimi almak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler oyun terapisi eğitimi alabilir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitim ve sertifika programına kayıt yaptıracağınız eğitim kurumları sayısı fazladır. Oyun terapisi eğitimi kimden alınır diye merak ediyorsanız Koç Net Akademi oyun terapisi eğitimi sertifika programına kayıt yaptırabilirsiniz. Üniversite ile işbirliği içinde hazırlanan bu eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı oyun terapisi uygulayıcı sertifikası verilir. Sertifika e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilir güvenilir sertifikadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi