oyun terapisi eğitimi sertifikası

Oyun Terapisi Eğitimi İle Merak Edilen Herşey Yorum Yap

   Oyun terapisi eğitimi ile çocuklar kelimelere dökemediği duygu ve düşüncelerini oyun ve oyuncaklar aracılığıyla, kendilerini ifade edebilmeyi, olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir. Oyun terapisinin amacı çocuğun normal gelişimini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri ortadan kaldırmak ve problemin büyümesini önlemektir. Çocuğun kendisini iyi hissetmesini amaçlar.

Oyun terapisi terk veya evlat edinilmiş çocuklara, boşanmış ailelerin çocuklarına, aile içinde, okulda şiddet gören çocuklara, kaygı, korku ve fobileri olan çocuklara, uyku bozukluğu ve kabusları olan çocuklara, kardeş kıskançlığı yaşayan çocuklara uygulanarak hayata tutunmaları sağlanmaları amaçlanır. Ayrıca ailede kayıp ve yas olan çocuklara, duygusal, fiziksel ve cinsel tacize uğramış çocuklara, konuşma bozukluğu olan çocuklara (kekemelik, tekrarlayıcı dil, bebek konuşması) hiper aktivite ve dikkat eksikliği tanısı almış çocuklara, arkadaş edinmede güçlük çeken çocuklara, ders çalışma ve okuma problemi olan çocuklara, içe çekilmiş ve sürekli mutsuz olan çocuklara, uygunsuz davranışlar sergileyen çocuklara, oyun terapisi uygulanarak hayata tutunmaları için uygun zemin hazırlanır.

Oyun terapisi eğitimi almış terapistler çocuğu olduğu gibi kabul ederek onlarla sıcak bir ilişki kurarlar. Çocuğun duygularını ifade edeceği uygun ortamı sağlarlar. Çocuğa sorumluluk vererek problemlerini çözebilme fırsatı tanır ve yaptığı seçimlere saygı duyar. Terapist terapi sürecine çocuğa müdahale etmez, çocuğu yönlendirmez ve çocuğun çizdiği yolu takip eder.

Çocuklara bu eğitim ile;

Öz güven kazanmayı, işbirliği yapmayı, başkalarına saygı duymayı, sorumluluk almayı ve sorumluluklarını yerine getirmeyi, kendini korumayı, dikkatini toplamayı, problemlerini çözmeyi, öfkesini yönlendirmeyi, kendini ifade etmeyi, sosyal ilişkilerini güçlendirmeyi, korkularını yenmeyi öğretebiliriz. 

Bu eğitimle sertifikaya hak kazanan kişiler; kreşlerde, özel okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde oyun terapisti olarak çalışabilir. Kendisine ait oyun evi ve ya danışmanlık merkezi açabilirler.

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0