ücretli öğretmenlerde özel eğitim uygulamaları

Özel Öğrenme Güçlüğü Sertifikası Yorum Yap

Özel öğrenme güçlüğü sertifikası nereden alınır konusuna değinmeden önce, özel öğrenme güçlüğü sertifikası nedir konusunu açığa getirelim. Özel öğrenme güçlüğü, çocuklarda okul çağında ortaya çıkan ve tespit edilmediği sürece onların beceriksiz olarak yaftalandığı bir durumdur. Özel öğrenme güçlüğü 6 farklı alanda görülebilir.

  1. Konuşma
  2. Yazma
  3. Okuma
  4. Dinleme
  5. Matematik
  6. Muhakeme

kaynaklı olabilir. Özel öğrenme güçlüğü söz konusu olan durumlarda çocuklara doğru eğitim vererek diğerlerine yetişmesi sağlanabilir. Özel öğrenme güçlüğü olan çocukları tespit etmeden toplumdan dışlamak ileriki yaşamlarını olumsuz etkiler.

Özel öğrenme güçlüğü tanı envanteri ile tespit yapılmamışsa ya da bu konuda bilgi sahibi olunmadığında çocukların diğer yetenekleri görmezden gelinebilir. Özel öğrenme güçlüğü olan çocukların belli alanlarda öğrenme yeteneği düşük olsa da başka yetenekleri sayesinde bu açığı kapatabilir. Özel öğrenme güçlüğü tanı envanteri ve özel öğrenme güçlüğü eğitimi ile özel öğrenme güçlüğü olan çocuklara yardımcı olabilirsiniz.

Özel Öğrenme Güçlüğü İçin Ne Yapmalı?

Özel öğrenme güçlüğü olan kişileri tespit edebilmek için ilk olarak özel öğrenme güçlüğü eğitimi sertifika programı alınmalıdır. Eğitmenler, farklı branş öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, ana okulu öğretmenleri özel öğrenme güçlüğü eğitimi sertifika programına kayıt yaptırarak öğrencilerinde öğrenme güçlüğü olup olmadığını tespit edebilir. Özel öğrenme güçlüğü için ne yapmalı diye merak edebilirsiniz. Özel öğrenme güçlüğü olan çocukları, özel eğitim merkezlerinde ekstra eğitime tabi tutabilirsiniz. Bu sayede aradaki açığı kapatacak özgüvenleri olur ve ileride yaşanacak özgüven problemleri de önlenir.

Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitimi Nereden Alınır?

Özel öğrenme güçlüğü eğitimi almak ve çocukları eksik kaldığı konularda destekleyebilmek için özel öğrenme güçlüğü eğitimi alınmalıdır. Özel öğrenme güçlüğü eğitimi nereden alınır diye merak edebilirsiniz. Koç Net Akademi özel öğrenme güçlüğü eğitimini üniversiteler ile işbirliği çerçevesinde hazırlar. Eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı özel öğrenme güçlü sertifikası verilir. Özel öğrenme güçlüğü sertifikası ile 6 farklı alanda problemi olan çocukları tespit edebilirsiniz. Özel öğrenme güçlüğü sekiz yaşından 18 yaşına kadar çocuklarda tespit edilebilir. Öğrenme güçlüğü tanı envanteri ile bu durumun tespit edilmesi kolaydır. Test eğitimi olduğundan bir aylık süre içerisinde eğitim alıp özel öğrenme güçlüğü sertifikası alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi