Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası Nereden Alınır? Yorum Yap

Robotik ve kodlama birbirinden ayrı anlamlara sahip olsalar da bir bütün olarak ele alınmaktadır. Robotik ve kodlama birbirlerini tamamlayan bir işlem mekanizmasıdır. Robotik disipline yön verebilmek için uygulanan robotik kodlama, robotik alanında temel yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Programlama ve belirli teknolojik yazılımlarla yapılan robotik kodlama esasında robotların sensör verilerini işleyerek onların hareketlerini kontrol etme prensibine dayanmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ve çevremizde gördüğümüz ve bu nasıl oluyor diye düşündüğümüz her mantığın altında aslında kodlama tekniği yatmaktadır. Teknoloji bizi araştırmaya ve araştırırken de öğretmeye yöneltmektedir. Robotik kodlama ise bunun en güzel örneklerinden biridir. Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi günümüz eğitimlerinden ve teknolojiyi en iyi kavrayabileceğimiz alanlardan bir tanesidir. Bu alanda kendini geliştiren kişiler bu alanda rahatlıkla kendilerini gösterebilecek ortamlara sahip olurlar.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi ile kursiyerler kod yazma mantığını ve hayal güçlerinin biraz daha geliştirmeleri gerekecektir. Aldıkları eğitim doğrultusunda giderek ve bu eğitimin üzerinde kendi hayal güçlerini de katarak ancak bir ilerleme katedebilirler. Kodlama yapan bir kişi kodun doğru olduğundan emin olmak zorundadır. Eğer bir kod parçası doğru olmadığı takdirde cihazı hareket ettirebilmeniz mümkün değildir. Kodlama mantığı hayatımızın her alanında olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Günlük olarak kullandığımız elektronik ürünleri düşünebiliriz. Mutfağımızda kullandığımız mikrodalga, her gün mutlaka izlediğimiz televizyon ve günlük her zaman ihtiyaç duyduğumuz kartlar bunları her kullandığımız da farkında olmadan kodlama becerilerimizi kullanmış olmaktayız. Hayatımızı bu kadar sarmışken bu alana duyulan ilgi de gün geçtikçe artmakta ve eğitmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. En uygun Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitiminin sonunda aldığınız robotik kodlama sertifikası ile eğitmenlik yapabilir ve bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Robotik Kodlama Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

  • Tüm branş öğretmenleri eğitime katılabilir
  • Okul öncesi öğretmenleri
  • Yeni mezun öğretmenler ve öğrenciler
  • Robotik kodlama eğitmenliği yapmak isteyenler
  • Çocukları için kaliteli zaman geçirmek isteyen ebeveynler
  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel okul ve resmi okullarda öğretmenlik yapan bireyler eğitime dahil olabilir.
  • Bu alanda ilgi duyan üniversite öğrencileri eğitime dahil olarak robotik kodlama eğitimi sertifikasına sahip olabilirler.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0