Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Günümüzün büyük bir bölümünü okuma ile geçirmemize rağmen nasıl okuduğumuzun farkında bile olmayabiliyoruz ya da hızlı okuduğumuzu düşünüp aslında okuduğumuzdan bir şeyler anlayabiliyor muyuz onu da çok bilmemekteyiz. Aslında okumada ne yaptığımızı bilmeden hareket etmekteyiz, bu durumun ortadan kaldırılabilmesi için hızlı okuma eğitimine ihtiyaç duyulmaktadır. Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi ile hızlı okuma tekniklerine hakim olmaktayız aynı zamanda hem okuma hızımızı arttırabilir hem de okuduğunu anlamayı sağlamaktadır. Birçok insan ortalama dakikada 250 kelimelik bir hızla okur. Bu da ortalama bir sayfayı okumanın 1-2 dakika sürmesi demektir. Dakikada 500 kelimeye çıkıldığını düşündüğünüzde bu da tüm içeriği yarı sürede tamamlayabileceğinizi göstermektedir. Hızlı okumanın sınavda büyük bir avantaj kazandırdığı gibi argümanın genel yapısını da daha iyi anlayabilmeyi sağlamaktadır. Bu durum ise kişini kariyerinde büyük bir fayda sağlamaktadır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi ile hızlı okuma tekniklerini ve göz egzersizi içeren bir eğitim içeriğine sahip olacaksınız. Hızlı okumanın bir yan değer göz egzersizlerinden geçmektedir. Göz egzersizleri ne kadar iyi ve sıklıkla yapılırsa okuma hızınız ve okumada göz yorulmalarında büyük bir oranda düşüş olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitiminde mutlaka bolca pratikler yapılmalıdır, zayıf okuma alışkanlıklarını yok etmek için pratik becerileri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Başlangıçta okumaktan sıkılmamak ve kendinizi yormamız adına kolay metinler seçmelisiniz. Okumaktan zevk alabileceğiniz ve okurken sizi yormayacak kitaplar tercihiniz olmalıdır. Mutlaka içi ses kullanmalısınız, bir gazete ya da maillerinizi okurken mutlaka iç sesten okuyup anlamaya çalışmalısınız. Eğer bir romandan fayda sağlamak istiyorsanız keyif alarak okumak istiyorsanız ve detayları tartışmak ve incelemelerde bulunmak istiyorsanız hızlı okuma yanlış bir yaklaşım olmaktadır. Okuma hızınızı arttıracak materyaller kullanmayı deneyebilirsiniz, bir kağıt parçasını ya da parmağınızı okuduğunuz bir kitabın dizilerinin altında hızlı bir şekilde gezdirerek okuma yapmak gözlerinizi ve beyninizi takip etmek için zorlamış olursunuz.

İstihdam Alanları

  • Özel ve devlet okullarında seçmeli derslere girebilirsiniz
  • Devlet okullarında egzersiz açabilirsiniz
  • Halk eğitim merkezlerinde egzersiz açabilirsiniz
  • Özel öğretim merkezlerinde çalışabilirsiniz
  • Kurum ve kuruluşlara seminerler verebilirsiniz
  • Özel olarak bireylere hızlı okuma dersleri verebilirsiniz

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0