STEM Eğitmenliği

STEM Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

STEM Eğitmenliği ve STEM eğitimi; fen, teknoloji, mühendislik, matematik eğitimlerinin bir araya getirilerek yeni bir eğitim modeli oluşturulmasıdır. Fen, mühendislik, matematik ve teknoloji eğitimi alan kişiler öğrencilerine bu bilimlerin hayatta nasıl kullanılacağını öğretebilir. Hayatın içerisinde bu temel disiplinleri barındıran çok sayıda durum vardır. STEM eğitimi çocuklara verildiği takdirde ileride bilim ve fen ışığında ilerleyen, bulundukları konumdan daha iyi yerlerde olan kişiler yetiştirilebilir. STEM eğitimi; matematik, fen, teknoloji ve mühendisliğin hayatın her alanında kullanılacağı eğitimler verir. Bu eğitimlerin birbirleriyle yakın ilişki içerisinde olması ve öğrencilerin becerilerini geliştirecek yönde verilmesi gerekir.

STEM eğitimi ile bu 4 alanda öğrencilerin temel düzey bilgilerinin arttırılarak bilim ve teknoloji ile de iç içe olması sağlanır. STEM eğitmenliği yapmak isteyenlerin alacağı STEM eğitmenliği sertifikası ile okullarda bu alanda danışmanlık verilmesi de mümkündür. Hem öğrencileri yetiştirmek hem de kazancınızı artırmak için alınacak eğitimlerdendir. Bilim, teknik gibi olguların hayatın içine yedirilip anlaşılmasının kolaylaşmasını da sağlar. STEM eğitimi sertifika programı farklı branş öğretmenleri tarafından da alınabilir. STEM öğretmenliği eğitimi sertifikası, size yetkinlik kazandırmak dışında ayrıca nitelikli olmanız, bilim ve teknoloji ile yakından ilgilenmenizi de sağlar.

STEM Eğitmenliği Nereden Alınır ve Nasıl Olunur?

Eğitimciler tarafından STEM öğretmeni nasıl olunur merak konusudur. STEM öğretmeni olmak için STEM eğitmenliği eğitimi sertifika programından eğitim almak gerekir. Koç Net Akademi, STEM öğretmeni nasıl olunur konusunda işinize yarayacak eğitimler verir. Bu eğitimleri uygulamalı olarak çocuklara nasıl göstereceğiniz,  tasarım süreçleri, mühendislik becerileri gibi birçok konuda eğitim alırsınız.

İhtiyaçlar icatları doğurur düşüncesinden yola çıkarak ileride teknoloji üreten nesiller yetiştirmeye de yardımcı olursunuz. STEM eğitmenliği eğitimi sertifika programı kapsamında alacağınız eğitimlerden sonra sertifika sınavına girersiniz. Sınav sonunda başarılı olunca size Anlaşmalı Üniversite onaylı STEM öğretmenliği sertifikası verilir. STEM öğretmenliği sertifikası için 100 saatlik STEM eğitim müfredatını öğrenmeniz gerekir. STEM öğretmenliği eğitimi, 1 aylık süre içerisinde uzaktan eğitim şeklinde alınabilir. STEM eğitimi sonunda alacağınız Anlaşmalı Üniversite onaylı STEM eğitmenlik eğitimi sertifikası ile STEM merkezlerinde de çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0