Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Sertifikası

Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Sertifikası ve Eğitimi Yorum Yap

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası eğitimi, sağlık alanında ihtiyaç duyulan gerekli eğitimlerdendir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon aşamalarını bilmek toplum sağlığını korumak açısından faydalıdır. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi sağlık kurumlarında yataklı hasta ve ayakta hastaların tedavi gördüğü alanların da sterilize edilmesini konu alır. Hastanelerde farklı binlerce hastalık tedavi edilir. Her hastalığın sebep olduğu virüs, bakteri, mantar ve mikroorganizmaların ortama bulaşmasının önlenmesi için de bu alanda yetişmiş elemana ihtiyaç vardır.

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon yöntemleri farklıdır. Uygun ısı ve alkol derecesi, makine kullanımı ve sterilizasyonla ilgili birçok konuda de eğitim alırsınız. Sterilizasyon ve dezenfeksiyona eğitimi, Koç Net Akademi tarafından Sağlık DER işbirliği ile verilir. Bu eğitimin amacı özellikle sağlık sektöründe çalışan, ağız ve diş sağlığı elemanlarının sterilizasyon ve dezenfeksiyon konusunda bilinçlendirilmesidir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası kapsamında;

  • Sterilizasyon ve dezenfeksiyon yöntemleri
  • Mikroorganizmaların tanınması
  • Mesleki hastalıkların ve risklerinin önlenebilmesini
  • İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması

eğitimi verilir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası Koç Net Akademi kurs programları çerçevesinde alınabilir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi 120 saatlik ders müfredatını alırsınız. 1 aylık süre içerisinde uzaktan eğitim olarak eğitim alabilirsiniz.
Sterilizasyon Belgesi Nedir?
Sterilizasyon belgesi nedir diye merak edebilirsiniz. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi sonunda verilen sterilizasyon belgesi;

  • Sağlık merkezlerinde
  • Laboratuarlarda
  • Ayakta ve yataklı hasta bakım merkezlerinde kullanılabilir.
  • Ağız ve diş sağlığı merkezlerinde

Bu mekanlarda araç ve gereçlerin, ortamların sterilizasyon ve dezenfeksiyonunun yapılması bu eğitimle mümkündür. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi sonunda Koç Net Akademi farkı ile Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifika da alırsınız.

 

Dezenfeksiyon Ve Sterilizasyon Nedir Nasıl Uygulanır?

 

Dezenfeksiyon ve sterilizasyon nedir nasıl uygulanır diye düşünebilirsiniz. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi veren merkezlerin eğitim merkezi ve vereceği sertifika farklıdır. Başarılı olmanızı ve iyi eğitim almanızı sağlayacak eğitim merkezlerinden biri olan Koç Net Akademi’den sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi alabilirsiniz. 120 saatlik sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi sonrasında verilen dezenfeksiyon ve sterilizasyon sertifikası ile yukarıda sayılan kurumlara başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi