Stres Yönetimi Sertifikası

Stres Kontrolü Sertifikası Eğitimi Yorum Yap

Stres Yönetimi Sertifikası ne işe yarıyor diye sorabilirsiniz. Stres, kontrol edilmediği sürece insan hayatını etkileyen olumsuzlukların başında gelir. Stres kontrolü sağlanmadığı sürece iş yaşamınız ve sosyal hayatınızda çıkmaza girebilirsiniz. Stres kontrolü eğitimi alarak hem kendinizi bu alanda yetiştirebilirsiniz hem de stres kontrolü eğitimi ile başkalarına yardımcı olabilirsiniz. Karşılaşılan herhangi bir olumsuzluk ya da risk anında stres kontrolü sağlamak hem siz hem de çevrenizdekiler açısından önemlidir.

Stres kontrolü eğitimi sertifika programında;

  • Stresle başa çıkma yolları
  • Stresin yaş ve cinsiyetle olan ilişkileri
  • Dönemsel stresler
  • Stresin sağlık üzerine olumsuz etkisi
  • Stres dengeleme
  • Olumlu düşünme
  • Telkinler
  • Gevşeme teknikleri ve nefes teknikleri egzersizleri
  • Stres ve zaman yönetimi

gibi bir çok konuda eğitim alırsınız. Sayılan bu konular ve daha fazlası için Koç Net Akademi, Anlaşmalı Üniversite onaylı stres kontrolü sertifikası alabilirsiniz.

 

Stres Yönetimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Stres yönetimi sertifikası ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. Stres yönetimi sertifika programı ilk olarak kendinizi değiştirmenizi ve stres yönetimini sağlamanız açısından önemlidir. Özel sektörde çalışanlara stres yönetimi eğitimi de verebilirsiniz. Stres yönetimi sertifikası ile bu kurumlarda seminer verebilirsiniz. Stres kontrolü eğitimi sertifikası, koçluk hizmeti veren kişilerin de alması gereken eğitimlerden biridir. Yaşam koçları, aile koçları ve danışmanlık hizmeti veren kişiler stres kontrolü eğitimi alarak danışanlarınıza ve danışmanlık verdiğiniz kişilere yardımcı olabilirsiniz.

 

Stres Yönetimi Eğitimi Ne Demek?

Stres kontrolü ve stres yönetimi eğitimi ne demek diye düşünebilirsiniz. Stres yönetimi hayatınızda doğru bir şekilde yapıldığı sürece sizi başarıya götürür. Stres kontrolü ve stres yönetimini doğru bir şekilde yönetebilen kişiler, hem özel hayatında hem de iş yaşamında başarı yakalar ve kazanç sağlar. Özellikle sınav döneminde stres yönetimi yapabilmek için bu eğitim mutlaka alınmalıdır.

Koç Net Akademi tarafından verilen 40 saatlik stres kontrolü eğitimi 1 aylık eğitim süresi boyunca verilir. Uzaktan eğitim şeklinde alacağınız stres yönetimi sertifika programı sonunda size üniversite onaylı stres kontrolü eğitimi sertifikası verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0