Ücretli Öğretmenlere Özel Eğitim Uygulama Sertifikası

Ücretli Öğretmenlere Özel Eğitim Uygulama Sertifikası Yorum Yap

Ücretli Öğretmenlere Özel Eğitim Uygulama Sertifikası

Ücretli Öğretmenlere Özel Eğitim Uygulama Sertifikası, ücretli öğretmenlerin eğitim kurumlarında ve okullarda çalışması için gerekli olan kurstur. Öğretmenler eğitim sektöründe çalışmak istediğinde işverenler tarafından bazı engellerle karşılaşabilir. Bu engellerden biri de bazı sertifikalardır. Ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulama sertifikası, işverenlerin öğretmenlerin önüne çıkardığı çalışma engelini kaldırmak için hazırlanmış eğitim programlarındandır. Bu eğitim ve uygulama sertifikası ile her türlü öğrenciye yaklaşım şekillerini öğrenirsiniz. Öğrencilere bireysel olarak yaklaşabilmek, davranışlarını analiz edebilmek, sınıf yönetimi, becerilerini geliştirmek ve görev verme gibi konularda da eğitim alırsınız.

Ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulama programı sonunda size üniversite onaylı özel eğitim eğitmenliği sertifikası verilir. Özel eğitim eğitmenliği sertifikası Koç Net Akademi’den alındığında Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak alırsınız. Bu eğitim merkezi üniversitelerle işbirliği içerisinde çeşitli eğitim programları hazırlar. Bu eğitim programlarından biri de ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulama sertifika programıdır.

Ücretli Özel Eğitim Öğretmenliği Kimler Yapabilir?

Ücretli özel eğitim öğretmenliği kimler yapabilir diye merak edebilirsiniz. Ücretli özel eğitim öğretmenliği;

  1. Eğitim fakültesi mezunları
  2. Yurtdışında eğitim görmüş kişiler
  3. Öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası ile yapabilenler
  4. Emekli öğretmenler ve öğretim görevlileri
  5. Yüksek öğrenim veya pedagojik formasyon evrakları kurumlar tarafından denk kabul edilmiş olanlar
  6. Üniversitelerin lisans ya da ön lisans bölümünden mezun olanlar

da ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulama sertifika programına kayıt yaptırabilir.
Ücretli Öğretmenlere Özel Eğitim Uygulama Kursu Kaç Saat?
Ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulama kursu kaç saat diye merak edebilirsiniz. Her eğitim merkezi tarafından verilen eğitim saatleri farklıdır. Koç Net Akademi tarafından ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulamaları kursu 560 saatlik eğitim süresini kapsar. 1 aylık süre içerisinde bu eğitimi uzaktan olarak alabilirsiniz. Çalıştığınız yerler varsa bu sertifikayı boş zamanlarınızda derslere girerek de alabilirsiniz.

Okullarda ve sınıflarda hakimiyet sağlamak, engelli bireylere ve farklılıkları olan çocuklara doğru davranabilmek, çocukların bazılarını ölçme ve değerlendirmeye tabi tutabilmek için bu eğitimi almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0