Wısc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı

Wısc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Wısc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı

Wısc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı çocuklarda ve yetişkinlerde zeka tespiti yapmaya yarayan eğitimleri içerir. Wısc- R zeka testi;

  1. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  2. Okul öncesi bölümü mezunları
  3. Çocuk gelişimi mezunları
  4. Aile danışmanları
  5. Özel eğitim mezunları

tarafından çocukların zeka seviyesini ölçmek ve genel yeteneğini test etmek için yapılır. Wısc- R zeka testi eğitimi sertifika programı ise bu testi uygulamada kişilere yetkinlik sağlar. Wısc- R zeka testi eğitimi sertifikası aldığınızda toplamda 12 adet testten oluşan 6 sözel, 6 performans olan bu testleri uygulama eğitimi alırsınız. Testin sonucunu doğru bir şekilde okuyabilmek için gerekli donanıma da sahip olursunuz. Wısc- R zeka testi ile sözel, performans ve genel zeka olmak üzere üç farklı IQ puanı elde edilir. Bu puana göre ise zeka testi sonucunda çocukların gelişimleri doğru bir şekilde belirlenebilir. Wısc- R zeka testinde amaç çocuğun zeka seviyesinin değil yaşı ve yeteneklerinin de değerlendirilmesidir. Uzmanlık gerektiren eğitimlerden olup Wısc- R zeka testi yaptırarak çocukların hangi konuda eksikleri varsa zekasını geliştirmek için eğitim alınabilir.

Wısc- R Zeka Testi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Wısc- R zeka testi eğitimi nereden alınmalı diye düşünmelisiniz. Çünkü bu testi doğru bir şekilde yapabilmek için eğitim alınması gerekir. Testin tekrarlanması durumunda sonuçlar değişeceğinden ilk testin doğru bir şekilde yapılması ve sonuçlarının raporlanması önemlidir. Bu yüzden üniversitelerle işbirliği içerisinde eğitim veren Koç Net Akademi’den Wısc- R zeka testi eğitimi alabilirsiniz. Bu eğitim sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı ve zeka testi uygulayıcı sertifikası ile danışmanlık merkezlerinde zeka test uygulayıcısı olarak çalışabilirsiniz. Okullarda ve eğitim kurumlarında da Wısc- R uygulayıcısı olarak çalışabilirsiniz.
Wısc- R Zeka Testi Eğitimi Ücreti Ne Kadar?
Wısc- R zeka testi eğitimi ücreti ne kadar diye merak etmenize gerek yok. Çocukların psikolojik açıdan değerlendirilmesi için gerekli eğitimlerdendir. Wısc- R zeka testi eğitim ücreti Koç Net Akademi’de uygun ödeme seçenekleri ile verilir. 1 aylık süre içerisinde 90 saatlik eğitim müfredatı verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi