Yaratıcı Drama Formatörlük Eğitimi Sertifikası

Yaratıcı Drama Formatörlük Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Yaratıcı Drama Formatörlük Eğitimi Sertifikası

Yaratıcı drama formatörlük eğitimi sertifikası  ile eğitimcilerin ve eğitim verilen kişilerin kendini geliştirmesi mümkündür. Yaratıcı drama formatörlük eğitimi, yaratıcı drama eğitiminden müfredat ve ders süresi bakımından ayrılır. Yaratıcı drama formatörleri ya da uzman yaratıcı drama eğitmeni olmak isteyen kişiler yaratıcı drama formatörlük eğitimi sertifika programına katılabilir. Bu sayede yaratıcı drama öğretmeni olmakla kalmaz aynı zamanda yaratıcı drama eğitmeni yetiştirmek için de sertifikaya sahip olursunuz. Yaratıcı drama formatörlük sertifikası ile hem eğitim verdiğiniz kişilerden ücret alabilir hem de yaratıcı drama dersine girerek verdiğiniz eğitimden ücret alırsınız. Her yönüyle size avantaj sağlayacak eğitimler arasındadır.

En İyi Yaratıcı Drama Formatörlük Eğitimi Veren Yerler

Yaratıcı drama formatörlük eğitimi, uzmanlık eğitim olduğunun en iyi yaratıcı drama formatörlük eğitimi veren yerler merak edilir. En iyi yaratıcı drama formatörlük eğitimi veren merkezler sertifika almak için seçildiği sürece vereceğiniz eğitimin kalitesi de artar. Bu sayede daha çok kişi sizden yaratıcı drama eğitmenliği eğitimi alabilir. Aldığınız yaratıcı drama eğitimi kaliteli ise yetiştireceğiniz yaratıcı drama eğitmenlerinin de donanımı artar. O yüzden yaratıcı drama formatörlük eğitimi veren en iyi yeri bulmak önemlidir.

Yaratıcı Drama Eğitmenin Ne İş Yapar?

Yaratıcı drama eğitimi almak isteyenler yaratıcı drama eğitmeni ne iş yapar diye merak eder. Yaratıcı drama eğitmeni, bireylerin kendini tanımasını ve sosyal hayatta kendilerini gerçekleştirmesine katkı sağlar. Özellikle çocuklarda yaratıcı drama ifade ve iletişim yeteneklerini arttırır. İçedönük insanlarda dışa dönüklüğü sağlar. Birçok terapi ve danışmanlıkla çözülemeyecek problemler, yaratıcı drama eğitimi ile çözülebilir. Yaratıcı drama eğitmeni; halk eğitim merkezlerinde, okullarda ve özel eğitim kurumlarında, okul öncesi kurumlarda, tiyatro kulüplerinde çalışabilir, ders verebilir, egzersiz açabilir. Ayrıca özel teşebbüslerde ve işyerlerinde yaratıcı drama ile ilgili seminer düzenleyebilirsiniz.

Koç Net Akademi tarafından verilen yaratıcı drama formatörlük eğitimi 410 saatlik eğitim süresi ve 3 aylık eğitimle verilir. Bu eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı yaratıcı drama formatörlük eğitimi sertifikası alırsınız. Bu sertifika ile hem yaratıcı drama eğitmeni yetiştirebilir hem de yaratıcı drama derslerine girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi