yaratıcı drama eğitimi sertifikası

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifika Programı Nedir? Yorum Yap

Yaratıcı Drama Eğitimi bir olayı oluşturan yaşam deneyimlerinden yola çıkarak bir amacın ve düşüncenin doğaçlama yolu ile ya da rol yapma gibi tekniklerden yararlanılarak canlandırılmasıdır. Bu canlandırmalar profesyonel kişiler tarafından yürütülürken kendiliğinden de gelişmesiyle tiyatro tekniklerinden yararlanılarak grup içerinde canlandırılması ve konunun tartışmaya açılmasını kapsar. Yaratıcı drama ile bireyler kendilerini daha iyi ifade edebilmenin yollarını bulacak ve belki de bu güne kadar yapamadıkları empati kurabilmeyi öğreneceklerdir.

Yaratıcı Drama Eğitimi bir tiyatro eğitimi değildir. Herhangi bir metne dayalı bir çalışma fırsatı sunmaz sizlere,  bu eğitimin sonunda herhangi bir gösteri merkezinde sergilenecek bir gösteri söz konusu değildir. Yaratıcı drama atölyelerinde tiyatrodan teknikler kullanılabilir ama bu tamamen tartışılmak istenen konu üzerine canlandırmalar yapılır. Rolde deneyimleme hedeflenir. Atölye katılımcılarından başka kimse bunu izleyemez. Yaratıcı drama sonuç değil süreç odaklıdır. Herhangi bir oyunculuk eğitimi de değildir. Katılımcıların süreç boyunca çeşitli canlandırma ve doğaçlama deneyimleri edinmesiyle beraber bu etkinlikler de herhangi bir oyunculuk beklenmez. Atölye katılımcıların öncesinde herhangi bir deneyime sahip olması gerekmediği gibi, sonrasında da herhangi bir oyunculuk tecrübesi kazanmış olması da beklenemez. Oyun yaratıcı dramanın en önemli unsurlarından biri olmak ile beraber kullanılan her oyun belirli bir hedef doğrultusunda, lider tarafından belirlenmiş kazanımları elde etme yolunda bilinçli bir şekilde planlanır ve sürece dahil edilir.

Yaratıcı Drama Eğitimi İstihdam Alanları

  • Yaratıcı Drama Sertifikası ile MEB de tüm eğitim kademelerin de hayat boyu öğrenme üzerinden okullar hayat bulsun projesi kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden egzersiz açabilirsiniz
  • 5.6.7. ve 8. Sınıflarda yaratıcı drama seçmeli dersine öğretmen olarak katılabilirsiniz.
  • Yaratıcı Drama Sertifikası ile yaratıcı drama kulübü kurabilirsiniz.
  • Özel kurum ve kuruluşlarda yaratıcı drama eğitimi verebilirsiniz.
  • Anaokulu, kreş , kolej, zeka kulübü, özel okul ve benzeri kurumlarda eğitici olarak görev yapabilirsiniz
  • Yaratıcı Drama Sertifikası ile yaratıcı drama merkezi açabilirsiniz
  • MEB kurumlarında 9 sayılı karar ve 2010/49 sayılı ders dışı egzersiz çalışmaları kapsamında egzersiz açabilirsiniz.

Sizlerde Online Yaratıcı Drama Sertifikası Programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, Yaratıcı Drama Sertifikası sahibi olabilirsiniz…

Online Yaratıcı Drama Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Yaratıcı Drama Eğitimi 320 Saat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0