Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi 320 Saat Yorum Yap

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi 320 Saat

Yaratıcı drama liderliği eğitimi 320 saat, yaratıcı drama eğitimi ve diğer programlardan farklıdır. Yaratıcı drama liderliği eğitiminde asıl amaç canlandırma yeteneğinin kazanılmasıdır. Hayatta ders çıkarmak ve bunların canlandırmasını yapıp normalleştirebilmek için yaratıcı drama liderliği eğitimi gerekir. Özellikle eğitmenler tarafından alınacak yaratıcı drama liderliği ile ders işlemek daha zevkli hale gelebilir. Yaratıcı drama liderliğinde kişilere rol verilir ve doğaçlama yapması istenir. Yaratıcı drama liderliğinde canlandırmayı yönlendirirsiniz. Yaratıcı drama liderliği, yetişkinlerin ve çocukların hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olacak eğitim programlarından biridir.

Yaratıcı Drama Liderliği Nedir?

Yaratıcı drama liderliği eğitimi nedir diye merak edebilirsiniz. Yaratıcı drama liderliği eğitiminde konuşma, okuma, yazma ve dinleme konusunda kendinizi geliştirerek bu alanlarda farklı canlandırmalar da yapabilirsiniz. Yaratıcı drama liderliğinde tiyatro tekniklerinin birçoğu kullanılır. Bu sayede kişilerin toplum içindeki sosyal gelişimlerinin sağlanması, kendilerini birçok yönden geliştirmesi, problem çözmesi, stratejik davranması, yeteneklerini keşfetmesi sağlanır. Uyum problemi yaşayan kişilerde ise bu eğitim ile uyum sorunu da ortadan kaldırılır. Bu eğitim Koç Net Akademi tarafından verilen eğitimlerden olup 320 saatlik eğitim süresini kapsar. 1 ay içerisinde yaratıcı drama liderliği uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz. Eğitim sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı yaratıcı drama liderliği sertifikası verilir. Yaratıcı drama liderliği sertifikası ile çalışma alanlarınız artar. Oyunculuk yapmayı düşünenler ya da amatör olarak oyunculuk yapmayı düşünenler bu eğitimi alabilir.

Yaratıcı Drama Eğitmeni Ne İş Yapar?

Yaratıcı drama liderliği ve yaratıcı drama eğitmenliği konusunda eğitim almak hem sizi hem de çevrenizdekileri geliştirir. Yaratıcı drama eğitmeni ne iş yapar diye düşünebilirsiniz. Yaratıcı drama eğitmeninin asıl amacı bireylerin ve çocukların yönlendirilerek yeteneklerinin keşfedilmesinin sağlanmasıdır. Yaratıcı drama da asıl amaç canlandırma olsa da kişinin içinde bulunduğu durumu üstesinden gelebilmesi için tiyatro tekniklerini kullanması da mümkündür. Yaratıcı drama eğitmeni hızlı düşünme, çabuk karar verme, istikrarlı olma gibi özellikleri farklı tiyatro teknikleri ile kazanmanıza yardımcı olur. Yeteneklerinizi artıracak ve kariyerinizde başarı sağlayacak eğitimlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi