Aile Danışmanlığı Eğitimi Nedir? Yorum Yap

Aile toplumun en küçük yapı taşını oluşturan etkendir. Aile kavramı toplumumuzun en çok önem verdiği şeylerden bir tanesidir. İnsanlarla iletişimin, belli başlı temel ihtiyaçların, sosyal ve kültürel değerlerin oluştuğu kişilere doğduğu andan itibaren iyi bir rehber olan ve bizlerin eğitiminin başladığı ilk okulumuz diyebiliriz. Güçlü bireylerin, sağlıklı insanların geliştiği toplumların temelinde aile temelleri sağlam oluşmuş kişiler yatmaktadır. Bireyler aileleri, aileler ise toplumu oluşturur. Aile danışmanlığı eğitimini kavrayabilmek ve iyi bir aile danışmanı olmak için öncelikle aile kavramını bilmek gerekmektedir. Ailenin ne çağrıştırdığını ve toplumdaki yerini iyi analiz etmiş olmak
gerekmektedir.
Aile danışmanlığı eğitimi ailelerin yaşamış olduğu problemleri tespit etmek ve çözüm üretmek için belli yöntemler üretmeye çalışan ve aile, birey veya çiftlere özel müdahaleler de bulunmak ve onlar için hizmet sunacak aile danışmanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. Aileler zaman zaman psikolojik sıkıntılar yaşamaktadır ve bu sıkıntılar beraberinde çiftler arasında anlaşmazlıklar ve büyük sıkıntılara yol açacak sorunlar çıkarmaktadır. Bu sıkıntıların çözümü ve ailenin tekrardan sağlıklı iletişim kurabilmeleri için mutlaka bir aile danışmanından destek almaları gerekmektedir.

Aile danışmanları bireyleri tek tek olarak değil bir bütün olarak görerek ailenin duygularına ve düşüncelerine
odaklanırlar. Ailenin duygu ve düşünce biçimleri, davranış şekilleri incelenir, bireylerin çatışma alanları tespit edilerek çözüm aranmaya başlanır. Aile danışmanları bireyleri bazen tek olarak bazen de toplu olarak seanslara alır ve bulgularını aile ile paylaşır. Aile danışmanlığı eğitimi alan bireyler ailenin sorunlarına nasıl yaklaşması gerektiği ve nasıl çözüm yolları üretmesi gerekli bilgi donanımına sahip olurlar.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile danışmanlığı sertifika programına dahil olan bireyler aile danışmanlığı alanında yeterli eğitimi gördükten sonra eğitimini başarı ile bitirdiğine dair sertifika sahibi olmaktadır. Sertifikasını alan bireyler mesleki yeterliliğe sahip olup sertifikasını ailelere ve bireylere sağlıklı ve iyi hizmet sunmak için kullanabilirler. İyi bir dinleyiciyim, her hangi bir soruna anında çözüm bulabilir ve insanları çok iyi anlarım diyebilen herkes aile danışmanlığı sertifika programına dahil olarak eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılabilirler.

Sizler de online aile danışmanlığı sertifika programımıza dahil olabilirsiniz…

Online Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası 480 Saat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0