aile danışmanlığı eğitimi sertifikası

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Aile de yaşanan sıkıntıların ve insanların bireysel olarak yaşadıkları sıkıntıların önüne geçilmesi için iyi bir aile danışmanlarına ihtiyaç vardır. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı evli çiftlerin sorunlarını öncelikle bir aile danışmanında başvurarak çözüm yollarının aranmasını ön görmüştür.Aile danışmanları bireylerin ve ailelerin sağlıklı çalışmayan taraflarının tespit ederek ailenin ve bireylerin için de bulunduğu çıkmaza yeni yollar açmada yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda aile danışmanları ailelerin güçlü yönlerini tespit etmelerini sağlayarak ailelerin birbirleri ile daha sağlam bağlar kurmalarını sağlamaktadır. İnsanların fiziksel hastalıklarda geç kalmaması gibi ruhsal sorunlar ve aile içi problemlerde de geç kalmaması gerekmektedir. Aile Danışmanlığı Eğitimi ile aile üyelerinin birbirleri ile ilişkilerinde aksayan yönleri ortaya çıkarmaya ve aile üyelerinin bunu görmesini sağlamayı amaçlanmaktadır. Aile danışmanları bireylere ailede yaşanan bir problemi, kendi bakışa açılarından ortaya koyarken aile danışmanı bireylerin birbirlerini saygılı bir şekilde dinlemelerini, birbirlerinin bakış açılarını görebilmeyi, sorunlarını konuşarak atlatmaya çalışmada yardımcı olmaktadır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi sertifika programına dahil olan bireyler aile danışmanı olmak için ve işini yapabilmek için yeterli bilgi donanımına sahip olacaktır. Aile Danışmanlığı Eğitiminin sonunda başarı ile bitirdiğine dair sertifika sahibi olur ve bundan sonraki süreçte sertifikasını aile ve bireylerin yararında kullanmak için harekete geçer. Sertifika programının amacı aile danışmanları yetiştirerek daha çok sorunlara ulaşımı sağlamak ve topluma sağlam bireyler yetişmesini amaçlamaktadır. Meslek hayatına atılan aile danışmanları işini severek ve büyük sabırla yapmalıdır. İyi bir dinleyici ve çözüm odaklı olmalıdır. Toplum sorunlarına duyarlı ve bu sorunların çözümü için daima atılgan olmalıdır. Kendine öz güveni yüksek, başarma duygusu ile yoğun olmalıdır. Aile danışmanı sertifika programı ile iyi bir aile danışmanı nasıl olmalı ve nasıl çözümler üretmeli bunun bilincinde olması gibi konulara vakıf olurlar.

Aile Danışmanlarının Nitelikleri

  • Aile danışmanlığı sertifika programına dahil olan kişiler etkin iletişim becerilerine sahip olmalıdır.
  • Aile danışmanlığı kimliğini aldığı zamanda mesleğine uygun şekilde davranışlar sergilemek
  • Mesleği gereği karşılaşacak aile problemlerini tanımlama da ve çözümlemede pratik olmak
  • Stresli ve karmaşık bir durumla karşı karşıya kaldığı zaman da sorunlarla baş edebilme yeteneğini göstermek.
  • Aile danışmanlığı sertifika programına dahil olan kişiler ikna yeteneğinin güçlü olması gerekmektedir.
  • Aile danışmanlarının gelişmiş gözlem becerilerine hakim olmalı ve yeni stratejiler belirlemelidir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir