aile danismanligi sertifikasi ne ise yarar

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar sorusunun en net cevabı: Aile içi sorunlarda uzmanlaşmak ve çözüm bulmak için aile danışmanlığı sertifikası almalısınız. Aile danışmanı, problemleri aile içinde değerlendirerek çözme süresini kısaltır. Bu nedenle aile danışmanlığı eğitimi önemi artmıştır. Çocukların birbirleri ve ebeveynleri ile ilişkilerini düzenlemesi açısından da gerekli eğitimlerdendir. Eşlerin aile ve evlilik içinde yaşadıkları sorunlara farklı pencereden bakmak için aile danışmanlığı sertifikası alınmalıdır. Aile danışmanı ilişkiler konusunda da bireylere yardımcı olur.

Aile danışmanlığı sertifikası, uluslararası geçerliliğe sahip olduğunda yurt dışında da faaliyet gösterebilirsiniz. Evlilik, boşanma, evlilik terapisi, aile terapisi vb. konularda aile danışmanlığı sertifikası ile danışmanlık sağlarsınız.  

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarıyor?

Aile danışmanlığı eğitimi alsanız da sertifika olmadan aile danışmanı unvanına sahip olmazsınız. Yasal prosedürler çerçevesinde 480 saatlik belirli eğitimler sonunda aile danışmanlığı sertifikası verilir. Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar diye merak etmek yerine Koçnet Akademi ile görüşün.

Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar diye merak edenler şuralarda çalışabileceğini de bilmelidir;

 • Psikolojik danışmanlık merkezi
 • Aile danışmanlık merkezi
 • Ruh sağlığı merkezi
 • Danışmanlık merkezleri

Aile danışmanı olarak çalışacağınız bu yerlerde danışmanlık desteği sağlarsınız. Ergen psikolojisi, çocuk psikolojisi ve çift terapisi gibi alanlarda uzmanlaşırsınız. İlişki terapisi, aile terapisi, evlilik terapisi uygulamak için aile danışmanlığı sertifikası almalısınız.

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi almak ve aile danışmanı olmak için şartları taşımanız gerekir. Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası şu bölümleri bitirenlerce alınabilir;

 • Psikoloji
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik
 • Tıp
 • Hemşirelik
 • Çocuk gelişimi
 • Sosyoloji
 • Sosyal hizmet

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Nereden Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası almaya karar verdiyseniz en iyi aile danışmanlığı eğitimi alacağınız yeri bulmalısınız. Aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır araştırmasına girebilirsiniz. 480 saat uzaktan eğitimle aile danışmanı olmak için Koçnet Akademi ile görüşün. E devlet görünürlüğü olan aile danışmanlığı sertifikası verilir. Buradan alacağınız aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışma merkezi açabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayınız.

Aile Danışmanlığı Eğitimini İncelemek veya Satın Almak İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/aile-danismanligi-sertifikasi-480-saat/

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0