çocuk gelişimi eğitimi sertifikası

Çocuk Gelişimi Eğitimi Hakkında Kısa Bilgiler Yorum Yap

 Çocuk Gelişimi Eğitimi ebeveynler ve eğitimciler için son derece önemli bir eğitimdir.

 Hem Eğitimciler hemde ebeveynler, çocukların gelecekte uyumlu ve başarılı olabilmeleri için en doğru eğitim modelini bulma veya geliştirilmesi konusunda sürekli çabası sarf etmektedir.

Çocuğun kendi duygularını anlayabilmesi, doğru yorumlama ve kontrol edebilmesi, duygularını doğru ve uygun şekillerde dışa vurabilmeyi öğrenmesi, başkalarının duygularını anlayabilmesi ve uygun karşılıkları verebilmesi duygusal gelişimin temelidir. Çocuğun sağlıklı ilişkiler kurabilmesi, kendini tanıyabilmesi ve sağlıklı bir birey olabilmesi için duygusal gelişim çok kritik önem taşımaktadır.

Her çocuğun doğduğundan itibaren mizacı ve çevresini yorumlama biçimi farklı olmasından dolayı uyaranlara verdiği tepkiler ve hissettiği duygularda farklı olmaktadır. Önemli olan çocuğun hem kendi duygularını hem de başkalarının duygularını tanıması ve uygun şekilde tepkiler verebilmesidir.

Kişilik gelişiminin yaşam boyunca devam edebileceğinin farkındayız. Fakat en önemli kişilik gelişmesi ve yapılanmasında temelin de çocukluk döneminin olduğu  gerçeği unutmamak gerekir. Aile ve Sosyal Hayata Uyum üzerine yapılan çalışmalar, ailenin çocuk üzerindeki etkisinin son derece önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ailenin ve sosyal çevresinin, çocuk ile olan iletişimi, çocuğun hayatı içindeki yerini belirlemektedir. Çocuğa yöneltilen davranış ve ona karşı takınılan tavır, ilk yaşantıların oluşmasında, yani evin temellerinin atılmasında büyük önem taşımaktadır.

   Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Anne-babalar ve anne-baba adayları için çocuğun gelişim dönemlerini ve özelliklerini bilmek, çocuklarına yaklaşımı açısından ebeveynlere yardımcı olacak, farkın dalık kazandıracaktır. Çocuğunun gelişimsel özelliklerini bilen bir anne-baba, çocuğuna yaklaşımda da ona göre davranacak, daha dikkatli olmaya çalışacaktır. Çocuğunun becerilerine odaklanıp, başarılarını takdir ederken, gelişmesi gereken yönlerini de tespit ederek aksiyon alacaktır.

Koç Net Akademi farkı ile 0-12 yaş çocuklarının tüm gelişim alanları ile ilgili değerlendirmelerinin takibini, eğitim hizmetlerini dikkate alarak program yapan ve uygulayan, üniversitenin uzman olduklarını gösteren çocuk gelişimi eğitimi sertifikası verdiği profesyonellerdir.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0