Yaşam Koçluğu Eğitimi ve Amacı Hakkında Yorum Yap

Yaşam Koçluğu Eğitimi ile, karşınızda ki kişileri çok iyi analiz ederek, nasıl düşündüğünü, neler hissettiğini, ne istediğini ve neler hayal ettiğini anlamaya çalışırız. Sonrasında farkın dalık kazandırarak kendi doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olmaya çalışırız. Yaşam koçları, genel itibari ile danışanına yol haritası çizerek hayatlarını şekillendirmeye ve pozitif düşünceler ile doğru kararlar vermesine, mutlu olmasına yardımcı olmaya çalışırlar. Bu yüzden yaşam koçları danışanını daha iyi anlamak için büyük bir dikkatle dinlerler.

     Yaşam koçları, danışanına sorumluluk verir, asla yargılamaz, eleştirmez, müsade edilmediği sürece zorlamaz. Çünkü yaşam koçluğu eğitiminin amacı daima enerji vermek ve üst düzey motivasyon sağlamaktır.

     Yaşam Koçluğu Eğitimi ile koçlar, seanslarda ve çalışmalarında sıfır sorumluluk almayı öğrenir. Çünkü bir yaşam koçu asla danışanını yönlendirmez. Yaşam koçluğu çalışmalarında tüm sorumluluk danışan dadır. Yaşam Koçları danışanına kendine güvenen ve inanan birey haline getirerek motive eder, sağlıklı kararlar vermesine yardımcı olur. Yaşam koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkında lığını geliştirir. itirazları iyi analiz eder ve müthiş bir ustalık ile empati kurarak danışan ile uyumunu arttırır. Sorular sorarak boğmak yerine sürekli sohbet ederek kendi dünyasını girmeye çalışır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Linke Tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0