çocuk yogası eğitimi sertifikası,

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası Yorum Yap

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası Yoga; Hindistan’ın eski dili Sanskritçe’de “birleşme” anlamına gelmekte ve basitçe düşünce ve duyguların bedenle birleşmesi olarak tanımlanmaktadır.

Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan yoga, Hindistan’da başlayan ve bugün neredeyse tüm dünya tarafından uygulanan bir yaşam felsefesi haline gelmiştir. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sağlıklı ve mutlu olmanın eğlenceli ve kolay yolu olduğu için tercih edilmektedir.

Çocuk yogası, çocukların bedenleriyle bağlantı kurmalarını, daha sağlıklı ve rahat bir nefes alışkanlığı edinmelerini sağlayan, oyunlardan faydalanarak beden ve zihin dengesini sağlayan bir yoga çalışmasıdır. Çocukların nefes egzersizleri ile hayal güçlerini kullanabilecekleri oyunlarla destekli bir pratik olarak da tanımlanabilir.

Konsantrasyon bozukluğu, dikkat eksikliği gibi durumlara çözüm olan Çocuk Yogası bireyin kendini keşfe çıktığı eğlenceli bir yol olarakta tanımlanmaktadır.

Çocuk yogası, kendi içinde ritmi olan, esnek, çocukların bedenlerini fark ettikleri, birbirleriyle olan ilişkilerinde ve doğadaki her şeye karşı saygı duymalarını anlatan, onları daha duyarlı bir yaşama teşvik ederken kendilerini kimseyle kıyaslamamalarını bedensel duruşlar, meditasyon, nefes çalışmaları, hikayeler ve oyunlar içerisinde öğreten bir yaklaşımdır.

Yoganın fiziksel kısmı bir detaydır, Yoganın asıl odağı ruhsal ve sosyal yönden besleyici olmasıdır.

Çocuklar motor yetenekleri ve dünyayı keşfetmeye başladıkları 2 yaşından itibaren yoga yapabilir. Bu yaş grubu ebeveynleri ile birlikte yoga yapması, çocuk-ebeveyn arasındaki bağın kuvvetlenmesi ve birlikte keyifli zaman geçirmelerini desteklemektedir.

Sizde fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden beslenmek, çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek, yoganın büyülü dünyasını keşfetmek için; Çocuk Yogası eğitimine hemen başvurabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitiminin Çocuklara Faydaları

Kendini tanıyan, kendine saygı duyan, kendini kimseyle kıyaslamamasını bilen, koşulsuz sevgiyle çevresine ve doğadaki her şeye saygı duyan ve farkındalığı gelişmiş olan bir birey olması yolunda yoga, çocuklarımızın gelişimine mükemmel faydalar sağlar.

 • Çocuk yogasında kazanan ya da kaybeden gibi bir kavramın olmaması çocuklara güvenli ve rekabetsiz bir alan sunarak onların yaratıcılıkları ve kendi kişiliklerini ifade etme kabiliyetini artırır.
 • Grup egzersizleri içeren bir çalışma olan yoga, çocukların ekip çalışması bilinci kazanmalarına yardımcı oluyor ve problem çözme yeteneklerini de geliştiriyor.
 • Yoga duruşları çocukların nasıl daha özgür ve daha kolay hareket edeceklerini öğreterek bedenlerinin güçlü ve esnek olmasına yardımcı oluyor.
 • Doğru nefes alma egzersizleri ile vücudun ihtiyaç duyduğu oksijeni tam olarak alabilmelerini sağlıyor ve bedenin enerjisini dengeli kullanmalarını öğretiyor.
 • Esneklik, denge ve güç koordinasyonunun sağlanmasında önemli rol oynayan yoga egzersizleri aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesini de destekliyor.
 • Erken dönemde yoga yapmaya başlayan çocukların ergenlik dönemini daha rahat atlattığı gözleniyor.
 • Yoga yapan çocukların çevrelerine ve bireylere karşı daha hoş görülü ve önyargısız olduğu, ayrımcılık yapmadığı ve nesne ya da madde bağımlılığına daha az yatkın olduğu söyleniyor.
 • Yoga, erken yaşta başlandığı ve düzenli bir şekilde yapıldığı taktirde çocukların ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimini sağlar.
 • Rekabet ortamında olmadığından, başarısızlık yaşayacağı konusunda endişe veya şüphe duymaz. Kendini ifade etmekte daha rahat eder ve Ben kavramını doğru öğrenir. 

Koç Net Akademi ile üniversite işbirliği ile hazırlanan Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası programına katılarak eğitiminizi tamamlayıp Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikanızla çocuk yogası eğitmeni olarak;

 • Çocuk Kulüplerinde,
 • Çocuk Atolyelerinde,
 • Ana okul, kreş gibi alanlarda Çocuk Yogası Eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Çocuk Yogası Uzmanlığı Sertifikası Programına  Katılmak İçin 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0