çocuk yogası eğitimi sertifikası,

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitiminin Önemi Yorum Yap

Çocuk yogası, hem bedene hem de zihne bilinç, güç ve esneklik kazandırarak sağlıklı birey olmamızı sağlayan yoganın çocuklara uyarlanmasıdır. Jimnastik, yüzme, dans, dövüş sanatları, basketbol, futbol gibi sporlardan farklıdır. Yoga, fizik kabiliyetine bakmaksızın her uygulayıcıya faydası olan eşitlikçi bir uygulamadır. Yoga saygı ve onur ilkeleri üzerine kurulmuştur. Yoga duruşlarını (asanalar) her yaştan ve birçok farklı sağlık durumundaki insanlar tarafından uygulanabilir.

Yoga uygulayıcıları stres, ağrı giderme, daha iyi vücut uyumluluğu, konsantrasyonun artması, derin ve rahat nefes alma gibi konularda fayda görürler.

Çocuklar okulda derslerde spor branşlarında rekabetle karşı karşıya kalması olumsuzluklara neden olmakta ve bu olumsuzluklar büyüdükçe kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilmektedir. Çocukların eğlenceli ve rekabet edilmeyen bir ortamda beceriler geliştirmeleri, herhangi bir yarışa girmemeleri, yargılanmamaları çocuk yogası eğitimiyle mümkün olmaktadır.

Bu eğitim ile çocukların yalnızca güç, koordinasyon, esneklik ve denge becerileri değil aynı zamanda beden algısı, daha iyi odaklanma, konsantrasyon ve kendine güven becerileri de geliştirilebilir. Böylece çocuklar kendilerini ve birbirlerini dinlemeyi öğrenirken aynı zamanda yaratıcı bir şekilde ifade etmeyi de öğrenirler. 

Düzenli çocuk yogası eğitimi almış çocuklarda benlik saygısı ve genel sağlık durumu, akademik performans konularında ve hatta disiplin sorunlarında önemli bir iyileşme olduğu bir çok bilimsel denemelerde gözlemlenmiştir. Çocukları rahatlamaya ve eğlenmeye teşvik eder. Eğlence ve rahatlık hisseden çocuk çevresine de daha saygılı davrandıkları yine bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Yoga eğitimi ile çocuklar sadece yaşadıkları değil birçok kültür ve mekan hakkında bilgi edinebiliyor. Yoga duruşlarının bazıları hayvan duruşlarından esinlenilerek oluşturulduğu için çocuklar farklı hayvanlar hakkında, hayvan yaşam ortamları hakkında, nesli tükenmekte olan hayvan türleri hakkında çocuklar bilgi sahibi oluyorlar.

Koçnet Akademi sitemize girerek çocuk yogası eğitimine katılabilir, üniversite onaylı sertifika sahibi olabilir ve çocuklarımızı fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0