doğum koçluğu eğitimi

Doğum (Doula) Koçluğu Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Doğum (Doula) Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nedir?

Doğum koçluğu son zamanlarda popüler olan danışmanlık mesleklerinden biridir. Anne adaylarını doğuma hazırlama, doğum öncesinde, doğum sonrasında ve bebek hakkında danışmanlık verir. Annenin hamilelik süreci ve bebeğin gelişimi hakkında eğitim alınır. Bu sertifika ile doğum koçu olarak bireysel danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Doula sertifikası da denilen doğum koçluğu eğitimi sertifikası, alınan eğitimler sonucunda verilir. Sağlık çalışanı ya da ebe statüsünde olmazsınız. Doğum koçluğu anneye hamileliğe doğru bir şekilde anlatan ve doğumu kolaylaştıran bir tür koçluktur.

Bu eğitim ve sertifika programını aldığınızda çocuk bakımı, annenin hamilelik süreci ve bebeğe dair eğitimleri de alırsınız. Koç Net Akademi, doula sertifikası ( doğum koçluğu eğitimi sertifikası ) eğitim programı sunar. Bu eğitim programı ile uzman doğum koçu olarak çalışacak düzeye ulaşırsınız. Uzman doğum koçu olmak ve kariyerinize farklı bir yön vermek için bu eğitim merkezinin bu eğitim ve sertifika programına kayıt yaptırabilirsiniz.

Doğum Koçluğu Eğitimini Kimler Alabilir?

Doğum koçluğu, günümüzde gittikçe popüler olan bir meslek olduğundan bu eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Bu eğitimi almak için üniversitelerin belli bir bölümünden ya da belli bir lisans mezunu olmanıza gerek yoktur. Bu eğitim sonunda verilen sertifika ile doğum koçu olabilirsiniz. Annelerin duygularını anlayacak, duygusal iniş ve çıkışlarda ve doğum sürecinde onların yanında danışmanlık hizmetidir. Dileyen ve mesleki kariyerini farklı bir yöne çevirmek isteyen herkes bu eğitimi alabilir.

Doğum Koçu Ne Kadar Maaş Alır?

Doğum koçluğu, diğer koçluk hizmetleri kişilerin mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatlarını devam ettirmesini sağlayacak danışmanlık hizmetidir. Doğum koçu ne kadar maaş alır diye düşünebilirsiniz. Doğum koçu olmak için ilk olarak doula sertifikası yani doğum koçu belgesi almanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra vereceğiniz danışmanlıklara göre doğum koçu maaşı da değişecektir. Size danışan kişi sayısı ne kadar fazlaysa doğum koçu maaşı da o kadar artacaktır. Koç Net Akademi tarafından verilen doğum koçluğu eğitimi sertifika programını satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi