Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Sertifikası Kazanımları Yorum Yap

   Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi bakıma muhtaç kişilere bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Kültürel ve ekonomik koşulların değişmesi, artan nüfus karşısında hasta bakıcıları yetersiz kalmaktadır. Yeni bakım merkezlerine, hizmetlerine, elemanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Dünyada aynı zamanda ülkemizde yaşlı nüfusu, toplam nüfusa göre her gecen gün arttığı istatistiksel olarak gözlemlenmektedir.

Toplumlardaki şehirleşmenin hızla artması geniş aileleri çekirdek aileye dönüştürmeye başlamıştır. Kadınların daha çok çalışma hayatına katılması yaşlı ve hasta bakımında sorunları da beraberinde getirmiştir. Bu durum geleneksel bakım hizmeti yerine hasta ve yaşlı bakımında uzmanlaşmış, nitelikli, donanımlı eleman ihtiyacı doğurmuştur.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Sertifikası Programına katılarak bu alanda kendini geliştirmek isteyen profesyoneller aldıkları eğitim bilgi ve becerileriyle;

  • İyi ilişkiler kurabilme, öğrenmeyi öğrenme, bilgiye ulaşma, girişimcilik, iş fikirleri üretme ve işe uyum sağlamak amacıyla kendini geliştirir.
  • Hastalıklarda yada özel durumlarda besin gruplarını ve beslenme ilkelerini ayırt ederek beslenmelerini sağlar.
  • Kelime işlemci, elektronik tablolama ve sunu hazırlama programlarında doküman hazırlar.
  • Etkin iletişim becerisi ile kişiler, toplumsal gruplar, hasta, hasta yakını ve engelli bireylerle özel durumlarda iletişim kurar.
  • İnsan vücudunun temel yapısını, sistemlerin yapı ve işlevlerini ayırt eder.
  • Etik ilke ve sorumlulukları doğrultusunda mesleki faaliyetlerini yürütür.
  • Hasta ya da yaşlının kişisel bakımını yaparak ihtiyaçlarını karşılayacak yaşam alanını düzenler.
  • Yaşam desteği, kanama ve yaralanmalarda, kırık, çıkık ve burkulma gibi durumlarda ilk yardım uygular.

Bu kazanımlar bireylerin yaşamlarında karşılaşacakları zorlukları rahatlıkla aşmalarını sağlayacağı gibi bu alanda kariyer planlaması yapmalarına olanak sağlayacaktır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0