masal terapisi eğitimi sertifikası

Masal Terapisi Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Masal terapisi masallar aracılığı ile çocukların ve yetişkinlerin duygularını, isteklerini ve ihtiyaçlarını daha kolay ifade edebilmeleri için uygulanan bir metottur. Masal terapisi bireylerin sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini ortaya koymalarını amaçlamaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde etkisi altında kaldıkları olumlu ya da olumsuz durumlarda içine kapanma, düşüncelerini paylaşamama gibi durumlarda karşılaşıldığı zaman öncelikle uygulanan yöntemlerden biridir.  Böylece masallar insanların içinde yaşadığı süreci dışa yansımasını masallar çok iyi yapmaktadır. Bunun için masallardan terapi olarak yararlanılması hem çocuk için hem de ebeveynler için daha etkili bir çözümdür. Masal terapisi ile çocukla kendi dünyası içinde yüz yüze gelmesini sağlayabileceksiniz. Çocukların kendilerini bulduğu ve daha rahat ifade edebilecekleri en etkili yöntem ise kuşkusuz masal terapisidir.

Masal terapisi teorik bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra masal terapisi teknikleri ve deneyimsel yöntemleri kullanabilmeyle ilgili tüm becerileri kazandırmayı amaçlar. Masallar aracılığı ile çocuğun kendini ifade edebilmesi, kendini tanıması ve problemlerini çözebilmesi adına gerçekleştirilen bir terapi tekniğidir.Bu teknik sayesinde davranış düzeltme, işlevsiz halde olan davranışı yenisi ile değiştirme ve travmayı yeniden çalışma mümkün olmaktadır. Masal Terapisi Eğitimi sertifika programına katılan bireyler çocukların neden masalları bu kadar sevdiğini ve kendilerini masal yoluyla nasıl anlatabildiklerini göreceklerdir. Çocukları anlamak onlar gibi düşünebilmek çok zordur hatta onları anlayamadığımız zamanlar da hırçınlaştıklarını ve kendilerini anlatabilmek için çırpındıklarını da görebiliriz. Tüm bu aksi durumların yaşanmaması için çocukların kedilerini daha iyi ifade edebilmeleri için Masal Terapisi Eğitimi alınması ve bunun çocuklara uygulanması çok yarar sağlayacaktır. Özellikle mesleği çocuklarla ilgili olan grupların Masal Terapisi Eğitiminden büyük yarar sağlayacağını söyleyebiliriz. Koç Net Akademiden eğitimini alan kursiyerler, eğitime katılan kişilerin eğitimi bitirdiklerinde almış oldukları masal terapisi sertifikası ile çocuklara yönelik birçok organizenin içinde yer alabilmektedirler.

Masal Terapisi Sertifika Programı İçeriği

 • Masal terapisi nedir?
 • Türk edebiyatında masal
 • Masal terapisinin amacı
 • Masal terapisi yöntemleri
 • Terapinin işlevleri
 • Bilişsel davranışçı masal terapisi
 • Terapiyi sonlandırma
 • Projektif testler giriş
 • Masal okuma
 • Örnek okuma
 • Masal terapisi sertifika programı terapi teknikleri
 • Öyküsel terapi

Sizlerde Masal Terapisi Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Masal Terapisi Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Masal Terapisi Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0