yaratıcı drama eğitimi sertifikası

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası 320 Saat Yorum Yap

     Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderlik Eğitimi  Sertifika Proğramı ile yaratıcı drama nedir, nasıl uygulanır, yaratıcı drama eğitiminin kazanımları hakkında net bilgiler alırız.

Yaratıcı drama; Bir konuyu, duyguyu ya da bir eylemi kişinin yaşanmışlıklarından yola çıkarak canlandırma ve taklit etme sanatıdır. Programlanmamış ve hayal gücünden beslenen bir oyundur. Yaratıcı drama bir oyundur ve doğru yada yanlış olarak nitelendiremeyiz. 

Yaratıcı drama ile kişiye hayat becerisi kazandırmak, çevreyle uyumunu sağlamak ve kişinin yapılan etkinliklere daha aktif bir şekilde katılmasını sağlamaktır.

Yaratıcı drama ile kişinin hayal gücünü artırma, ifade ve özgüven becerisini artırma, empati becerilerini artırması hedeflenir. Yaratıcı dramanın kekemelik gibi sorunlarda fayda sağlandığı gözlemlenmiş ve tedavi seansı olarak kullanılmaktadır.

Yaratıcı drama lideri

     Çocuk veya yetişkinlere verdiği bir obje hakkında bir hikaye anlatmasını, hikayeden yola çıkarak da çocuk yada yetişkinlerin iletişim ve kendini ifade etme yeteneklerindeki eksiklikleri tespit eder. Çocukların veya yetişkinlerin düşünce yapısının geliştirilmesi, sosyalleşmesi,özellikle çocukların kurgu ve gerçeklik ayrımını yapma becerilerini geliştirmesine yardımcı olurlar.

Yaratıcı drama eğitmenliği / liderlik eğitimi almış ve sertifikaya hak kazanan eğitmenlerden kendini rahat ifade etme, empati kurabilme, fikir üretkenliği sağlama konularında eğitim yöntemleri geliştirebilmeleri beklenir. Kendini geliştirebilen Anlaşmalı Üniversite sertifikası sahipleri yaratıcı drama alanında iş bulabilirler.

İl ve ilçe eğitim müdürlükleri ile okullarda egzersiz açabilme,

Yaratıcı drama derslerine öğretmen olarak katılabilme,

Anaokulu, kreş, kolej, zeka kulübü gibi kurumlarda eğitici olabilme imkanına yaratıcı drama liderliği sertifikasıyla sahip olabilir yada drama merkezi açabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifikasına hak kazanan kursiyerler; Güzel konuşma, Kendini yetersiz görme, Konuşma  planı, konuşma yanlışları, konuşma egzersizleri, Diksiyon, Doğru nefes alma konularında eğitim verebilirler. İletişim, farkındalık, kendini tanıma alanlarında kursiyerlerini eğitebilme beceri yetileri gelişmiş olur.

Yaratıcı drama eğitmeni / liderliği sertifika programını video A skron teknolojisiyle takip edebilir eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikanız ile kendinize iş alanları açabilirsiniz.

 Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Yaratıcı Drama Eğitimi 320 Saat

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0