aile ve yaşam koçluğu sertifikası

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir? Yorum Yap

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi ile ileride neler yapabiliriz ya da nasıl bir planlama uygulayabiliriz gibi konularda bizleri bilinçlendirir. Hayatımızı değiştirebilecek ve sınırlarımızı çizebilmenin en etkili yoludur. Koçluk eğitiminin sonunda insanların yaşamlarına ve onların ilişkilerine hakim olduğumuzu düşünürüz ama aslında en çokta kendi hayatlarımıza hakim oluruz. Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası alarak eğitimi bitirdiğimizi ve artık topluma bir şeyler kazandırmanın vaktinin geldiğini düşünürüz aslında bizler bunları düşünürken ilk olarak kendi yaşantılarımıza dokunuruz.

Kendi yaşantılarımızdaki pürüzleri giderdikten sonra, aslında bu bizler için iyi bir deneyimdir. Bizlerden yardım bekleyen ve destek olunmasını isteyen bireylere koşarız. Bunun yapılabilmesi için bu alanda iyi bir eğitim almak gerekmektedir. Aile ve yaşam koçları bozulmaya yakın olan aile ilişkilerini toparlayabilecek ve bu konu da çiftleri yönlendirebilecek bir bilgi birikimine sahip olurlar. Aile ve yaşam koçları sadece çiftleri değil bireylerin bireysel durumlarına da hakim olarak onları ileride ya da şuan neler yapması gerektiği konusunda iyi bir rehber olurlar. Anne ve babaların çocukları ile olan iletişim kopuklarını ya da onlara karşı yaklaşım tarzlarını ele alarak ebeveynlere bu konuda büyük yardımcı olurlar. Öz güvenleri oluşmamış bireylerin, hayatta hiçbir beklenti duymadan yaşamaya çalışan insanları kendilerine getiren ve onlara en büyük desteği aile ve yaşam koçları oluşturmaktadır.

Çok fazla sorunlarla karşılaşıldığı düşünülse de, çoğu insanın hayata karşı bakış açılarını ve tutumlarını değiştirdikleri kaçınılmaz bir durumdur. Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi aşamalarında bir çok insanın hayatlarına karışacaklarını görmeye başlarlar. Bu belki kişilerde tedirginlik yaratabilir ama dışarıda onların desteğini bekleyen birçok insanın varlığından da söz edebiliriz.

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına rehber öğretmenleri
  • Psikolojik danışmanlar
  • Aile Yaşam Koçluğu Sertifikasını sosyal hizmet görevlileri katılabilir
  • Kişisel gelişimine önem verenler
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına aile danışmanlığı merkezinde çalışanlar
  • Aile ve yaşam koçu vermek isteyenler
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına çocukları ve ilişkilerini iyi yönlendirebilmek için ebeveynler
  • Koçluk alanında kariyer yapmak isteyenler
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına kişisel gelişim sektöründe çalışan eğitmen, uzman ve profesyoneller
  • Yaşamlarını keşfederek daha başarılı ve mutlu aile ortamı yakalamak isteyen herkes eğitime dahil olabilir.

Sizlerde Online Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası Programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Online Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0