aile ve yaşam koçluğu eğitimi sertifikası

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Koçluk MYK da bir meslek haline gelmeye başlanıldığından beri beraberinde talepleri de arttırmaktadır. Koç kavramı ilgili yasal süreçler, kalite normları ve süreçler çerçevesinde faaliyet gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimi sağlayan kişilerdir. Koçlar danışanlarının kişisel potansiyellerini gerçekleştirmeye yönelik farkındalıklar ortaya koyarlar. Çözüm olanaklarını arttırmada destekleyici çalışmalar yürütürler. Aile ve yaşam koçları da bu alanlara hizmet eden bölümlerden bir tanesidir. Bu alana ilgi ve merakı olan herkes eğitime dahil olarak kendilerini bu alanda geliştirebilir ve bir meslek edinebilirler. Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikasına sahip bireyler insanları topluma kazandıran ve onları ilerisi için atacakları adımlar için motive edecek ve cesaretlendirecek bir yapıya sahip olurlar. İnsanın kendini yeniden şekillendirebilmesinde iyi bir yol haritası olurlar. Kişinin hedeflerini elde etmesinde en önemli rolü koçlar edinirler.

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi üniversitelerin desteği ile uzaktan bir eğitim olarak verilmektedir. Eğitime satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra dahil olabilirsiniz. Eğitime dahil olan bireyler için bir panel açılmaktadır. Tamamen kişiye özel bir panel olmakla beraber istediği elektronik araçla (bilgisayar, tablet ve telefon) eğitime girişini sağlayabilir. Panelinizin içerisinde eğitim videolarınız, dokümanlarınız ve sınavınız yer alacaktır. Süreç kontrolü tamamen bireylerin kendi ellerinde olup istedikleri zaman dilimlerinde eğitim videolarını izleyebilir. Eğitim videoları izlenimini bitiren bireyler sınavını olup notunu oluşturabilir. Sınavdan 50 puan ve üzeri alan bireyler sınavdan başarılı sayılmaktadırlar. Notunu oluşturan bireylerin bundan sonraki aşaması tamamen sertifikasyon işlemleridir. Sertifikası hazır olunan bireylerin eğitim danışmanlarımıza bildirmiş oldukları açık adreslerine kargo yolu ile teslimi sağlanmaktadır.

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi İstihdam Alanları

  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası alan ve mesleki yeterliliğe sahip olan bireyler;
  • Devlet okullarında aile ve yaşam koçu olarak görev yapabilir
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası ile özel okullarda koçluk görevi yapabilir
  • Koçluk ve eğitim merkezlerinde aile ve yaşam koçu olarak çalışabilir
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası ile danışmanlık merkezlerinde koçluk yapabilir
  • Aile yaşam koçluğu sertifikası ile etüt merkezlerin de çalışabilir
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası ile halk eğitim merkezlerinde çalışabilir
  • Bireysel olarak kişilere koçluk hizmeti verebilir
  • Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası ile kendi koçluk merkezini kurabilir

Sizlerde Online Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası Programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Online Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0