Doğum Koçluğu Eğitimi Kariyer Fırsatı 6

Doğum Koçluğu Eğitimi ile doğum koçları yetiştirerek bireylere doğum koçu unvanı kazandırıp kariyer fırsatları sunmayı hedeflemekteyiz.

Doğum Koçu Nedir?

Doğum Koçu, hamilelik ve doğum sürecinde anneyle çalışır. Annenin doğuma ve anneliğe dair korku ve kaygılarını dinler, bunların en aza inmesine yardımcı olur.

Doğum Koçunun Görevi Nedir?

Hamileliğinin tüm sürecinde anne adayına destek olmaktır. Doğum koçları, bu süreçte anne adaylarının fiziksel, duygusal ve bilgisel olarak yanlarında olmayı amaçlıyor ve gebeliğin daha bilinçli geçmesini hedefliyor. Doğum koçları, sezaryen ve epidural doğumların azalması, suni sancı ve forseps kullanımının düşmesi bakımından da önemli rol oynuyor. Doula olarak da adlandırılan doğum koçları, hamilelik sürecinde anne ve baba adayının beklentilerini öğreniyor, o beklentilere göre programını geliştiriyor.

Doğum Koçluğu Eğitiminin Amacı

Doğum koçu ya da doula, belirli bir ücret karşılığında gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde kadına ve ailesine destek hizmeti veren deneyimli bir rehber kişidir. Bu programın temel amacı; gebeye ve ailesine; fiziksel ve duygusal desteği sağlayabilecek, gebenin yanında olan diğer (anne, abla, kardeş vb) doğum destekçilerini yönlendirebilecek, gebenin kolay doğum yapması için ilaç dışı yöntemlerini ve etkili iletişim becerilerini kullanabilecek, gebenin mümkün olduğunca kendisine ve bebeğine odaklanmasını sağlayacak kişileri yetiştirmektir.

Doğum Koçları Neden Etkilidir?

Doğum sırasında bir doğum koçunun bulunmasının en önemli neden günümüzdeki doğum ortamlarının koşullarıdır. Doğumlar artık evde değil de kliniklerde ve hastanelerde gerçekleştiği için, oluşan ortam doğum sürecinin gerektirdikleri yüzünden ‘zorlu’ bir hal almıştır. Kadınlar artık, müdahalelere ve rutin işlemlere daha kolay maruz kalmakta ve bulundukları ortamda mahremiyet eksikliği, parlak ışık, odaya girip çıkan yabancılar ve iğneler rahatsız edici etkenler bulunmaktadır. Doğum yapan kadınlar çok korunmasız bir durumda olup, bu koşulların müdahale riskini de arttırırken doğumu yavaşlatıp öz güveni azaltması oldukça muhtemeldir. Bir doğum koçu, doğum yapan kadının alanını “koruyacak” ve doğumu engelleyebilecek herhangi bir şeyi kapatarak ona, doğumun gerekliliklerinde yardımcı olacaktır. Yüksek öz güvene ek olarak, sürekli destek ve rahatlamaya yönelik önlemler de doğal ağrı kesici görevini üstlenir ve böylece doğumun doğal bir şekilde ilerlemesi daha olası bir hal alır.

Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Doğum Koçluğu (Doula) Eğitimi

6 Comments

 1. Online eğitime karşı ön yargılarım ve kaygılarım vardı ister istemez.Daha sonrasında eğitim danışmanlarınızın samimiyetine güvenerek çıktım bu yola ve pişman olduğum tek bir an bile olmadı.Eğitimler o kadar detaylı ve güzel anlatılmış ki, tavsiye ettiğim ilk yer siz oluyorsunuz.Teşekkür ederim herşey için

  1. TEŞEKKÜR EDERİZ ARZU HANIM KARİYERİNİZDE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

   Koçnet Akademi
 2. Yeni bir meslek sahibi oldum sayenizdeşuan özel bir hastanede çalışıyorum. Teşekkür ederim.

  1. Size meslek hayatınızda yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız Hatice Hanım

   Koçnet Akademi
 3. Sertifikasyon sürecini hızlandırıp tam zamanında elime ulaşmasını sağlayabildiğiniz için teşekkür ederim

  nesime bozdoğan
  1. Rica ederiz Nesime Hanım

   Koçnet Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0