Hızlı Okuma Eğitiminin Faydaları 4

Hızlı Okuma Eğitiminin faydaları sadece daha hızlı okumakla ilgili bir fayda değildir. Bilgiyi daha iyi, daha hızlı anlayabilmek ve daha uzun süre muhafaza edebilmek şüphesiz birinci önceliktedir. 

Dünya son dönemlerde çok daha hızlı gelişiyor, mevcut bilgiler sürekli güncelleniyor ve değişiyor. Çoğu insan değişen teknolojilere ayak uydurabilmek, güncel kalabilmek, işlerini daha hızlı bitirebilmek ve kariyerinde ilerlemek için hızlı okumayla ilgilenmek zorunlu hale gelmiştir.

Çalışanların bilgi ve becerilerini artırmak için okumaları gereken konuların haricinde, birçok teknik kılavuz, rapor ve dosyaları okuması gerekiyor. Rekabetçi sektörlerde kalabilmek için hızlı okumak şart. Ancak, hızlı okumanın nasıl yapıldığını öğrenmenin en müthiş kısmı, daha hızlı okuyarak bilgiyi daha iyi kavramak ve saklamak için edinilen yeni yeteneğin bunların ötesine geçmenize ve hiç de küçüksenemeyecek başka yan faydalara da sahip olmanızı sağlanması amaçlanmaktadır. 

Hızlı Okuma Eğitiminin Faydaları

 • Hafızayı Geliştirir

Beyin bir kas gibidir. Eğitilen bir beyin daha sağlam ve daha performanslı çalışmaktadır. Hızlı okuma, beynimizin daha yüksek bir seviyede performans göstermesi doğrultusunda mevcut şartlara meydan okur. Bilginizi daha hızlı alabilmek için beyninizi eğitirken, beyninizin hafıza gücü gibi diğer alanları da gelişecektir. Hızlı okuma sırasında hafıza bir dengeleyici kas gibi davranarak paralel olarak gelişir.

 • Daha İyi Odaklanma Sağlar

Çoğu insan, ortalama okuma hızı olan 150 -250 kelime/dakika aralığında bir okuma yeteneğine sahiptir. Ancak bazı insanlar 500 – 800 kelime/dakika hızda okuyabilirler. Peki, neden arada böyle bir boşluk var? Bunun iki temel sebebi var. Birincisi, öğrendiğimiz geleneksel okuma tarzı çok verimli değildir. İkinci neden odaklanma ve konsantrasyon eksikliğidir. Eğer okuduğumuz şeye odaklanamazsak, aklımız başka yerlerde dolaşacak ve başka düşüncelerle meşgul olacaktır. Hızlı okuma konsantrasyonu da artıran bir beceridir.

 • Mantıksal Düşünmenizi Geliştirir

Okuma beyniniz için bir egzersizdir. Beynini daha hızlı okumak için eğitirken inanılmaz bir şey olur. Beyniniz bilgiyi sıralamak ve daha önce depolanmış olan diğer bilgi parçaları ile korelasyon bulmakta daha verimli olur. Okuma hızınızı ne kadar artırırsanız, bu süreç o kadar hızlı olur ve daha önce işlemek için daha uzun sürecek olan düşünsel tepkinizin otomatik olarak geliştiğini fark edersiniz.

 • Daha İnovatif Olmanızı Sağlar

Yaratıcı düşünme ve inovasyonun temelinde farklı fikirler arasında ilişkiler kurulması yatmaktadır. Hızlı okumak beyninizdeki veri tabanınızda birçok farklı görüş ve fikirlere sahip olmanızı sağlar. Bu zengin veri bankası ve farklı bakış açıları başkalarının görmediği ilişkileri yakalamanızı kolaylaştırır. 

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifika Programı

 

4 Comments

 1. Hızlı geri dönüşleriniz olsun, aklımıza takılan en ufacık bir detayda yardımlarınız olsun…Gerçekten çok teşekkür ederim herşey için

  nermin kocatürk
  1. Rica ederiz Nermin Hanım sertifikanız hayırlı olsun

   Koçnet Akademi
 2. Eğitim içerikleriniz ve hızlı okuma teknikleriniz çok güzel anlatılmış.Emeklerinize sağlık

  emel saygılı
  1. Teşekkür ederiz Emel Hanım

   Koçnet Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0